Centrum.sk: Piatok, 24.5.2019
meniny má Ela
   

Zízanie na prsia aj svadba: Čo všetko mužom predlžuje život?

26.2.2018 | Zdravie

Muži sa vo všeobecnosti dožívajú nižšieho veku, než ženy. Ale nežnejšie pohlavie môže výrazne pomôcť tomu, aby muži žili dlhšie. Pozrite sa, aké príjemné činnosti môžu aj vám predĺžiť život.

Zízanie na prsia
Samotné prsia nepredlžujú život, ale môžu tomu výrazne pomôcť. Ide najmä o to, že keď sa pozeráte na pekné veci (napríklad na ženské prsia alebo roztomilé zvieratá), začnete myslieť pozitívnejšie a budete robiť lepšie rozhodnutia v oblasti životného štýlu.

Viac sexu
Počas sexu sa zvyšuje hladina serotonínu, známeho aj ako hormón dobrej nálady, uľavuje sa od stresu a predchádza chorobám. Všetky benefity, ktoré prináša sex, pomáhajú tomu, aby ste žili dlhšie, preto si ho treba užívať čo najčastejšie.

Joga nie je len pre ženy: Takto pomáha mužom

Svadba
Muži, ktorí sú ženatí sa dožívajú vyššieho veku, než samotári. Podľa výskumu sú na tom najlepšie páni, ktorí vstúpia do stavu manželského po dovŕšení veku 25 rokov a ostanú so svojou partnerkou čo najdlhšie.

Deti
Aj potomstvo prináša predĺženie života, u mužov sú to približne dva roky. Vedci sa domnievajú, že ľudia, ktorí nie sú rodičmi, majú tendenciu fungovať nezdravším životným štýlom a preto sa dožívajú nižšieho veku.

Zodpovednosť
Zaujímavá štúdia, ktorá prebehla v domove sociálnych služieb, dala časti klientov zariadenia za úlohu starať sa o rastlinu. Ukázalo sa u nich, že boli sviežejší, zlepšila sa u nich komunikácia s okolitým svetom a celkovo boli životaschopnejší. Úmrtnosť u klientov, ktorí dostali na starosť rastlinu, klesla o polovicu.

Autor: Theo
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa


- Kedy je blondína múdrejšia ako počítač ?
- Keď je počítač vypnutý.

 
Virtuálny barCognac Cocktail Cognac Cocktail
  • 3 cl koňaku
  • 1 cl ginu
  • 1 cl pomarančovej šťavy
  • 2 streky Curacaa
  • citrónová šťava
 
Galéria - Foto a video