Centrum.sk: Piatok, 22.11.2019
meniny má Cecília
   

Žena žila rok s pásomnicou, ktorá jej požierala mozog

27.6.2019 | Zdravie

Lekári si najskôr mysleli, že 42-ročná Rachel Palma má v mozgu nádor, avšak vykľula sa z toho pásomnica. Parazit žijúci v jej hlave jej požieral mozog.

42-ročná Rachel Palma sa začala správať zvláštne, napríklad z ničoho nič zhodila na zem hrnček s kávou, nemohla si spomenúť na slová, telefonovala príbuzným, ktorí sú už mŕtvi. Diali sa jej čoraz zvláštnejšie veci - zabúdala celé vety, mala halucinácie, problémy s koordináciou tela a ťažkosti s nespavosťou. Američanka vedela, niečo s ňou nie je v poriadku a navštívila viacerých lekárov. Odborníci jej spravili nespočetne veľa skenov mozgu, na ktorých sa im zdalo, že Rachel má v hlave nádor.

FOTO: Čo sa deje s vašim telom, ak pijete kávu každý deň?

Naplánovali náročnú 3-hodinovú operáciu, aby ju zbavili nádoru, ale počas operácie našli v jej hlave niečo nezvyčajné. Namiesto nádoru mala Rachel Palma v mozgu parazita, ktorá jej požierala mozog. Operatéri sa však potešili, že z rakoviny sa vykľula iba pásomnica. Parazita odstránili a pacientka môže opäť viesť normálny život.

Alergia na komáre môže ohroziť váš život: Ako sa prejavuje?

Záhadou však ostáva spôsob, akým sa jej pásomnica dostala do mozgu. Rachel sa nad tým ale nezamýšľa a teší sa zo života. 42-ročná žena je nesmierne šťastná, že nemá rakovinu, že sa zákrok podaril a že dostala druhú šancu na život. Po operácii sa rýchlo zotavila a začala šíriť povedomie o pásomniciach.

Autor: Tatiana
Zdroj foto: YouTube printscreen


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čo sa opýta blondínka tesne po tom ako porodí dieťa? Je naozaj moje?

 
Virtuálny barAdonis Adonis
  • 2 cl Vermouth Bianco
  • 1 cl Vermouth Rosso
  • 2 cl Sherry Fino
  • 1 strek likéru Orange bitter