Centrum.sk: Utorok, 20.8.2019
meniny má Anabela
   

Začali ste kýchať? Alergiu môžete mať aj na WiFi

15.5.2019 | Zdravie

Ľudí, ktorí začnú kýchať, svrbia ich oči alebo sa im vyhodia vyrážky na tele, pribúda. Od lekára sa vrátia s definitívnou diagnózou: alergia. Problémom civilizácie však je, že narastá nielen počet alergikov, ale aj vecí, na ktoré sme alergickí. Najhoršie je, že ak chytíte alergiu na WiFi, anafylaktický šok vás prakticky môže postretnúť kdekoľvek.

Alergia na Wi-Fi

Odborne sa jej hovorí aj elektromagnetická hypersenzitivita. Ide o stav kedy človek precitlivene reaguje na elektrosmog v okolí. Ten vyžarujú mobilné telefón, televízory, počítače a hlavne Wi-Fi žiariče. WHO túto alergiu síce zatiaľ oficiálne neuznala ako skutočnú diagnózu, ale jej príznaky považuje za reálne. Reakcie na elektromagnetický smog sa prejavujú bolesťami hlavy, malátnosťou, oslabením imunity, búšením srdca. Príznaky sa zosilňujú hlavne čase keď telefonujete, ste v blízkosti vysielačov mobilného signálu, alebo WiFi.

Väzenie bez odsúdenia: Žena už 13 rokov žije v presklenej klietke

Alergia na šváby sa prezlieka za čokoládu
Ak vám diagnostikujú alergiu na čokoládu, možno to nebude celkom pravda. Výskumom sa totiž zistilo, že čokoláda samotná až taký veľký alergén nie je. Reakcie spôsobovali zvyšky švábov, ktoré sa do čokolády dostávajú hlavne preto, že pri spracovaní kakaových bôbov sú prítomné všade. Nedá sa ich zbaviť a tak ich často nájdete aj v čokoládovom prášku. Ak by to tak nebolo, namiesto švábov by boli v čokoláde prítomné pesticídy. Takto je aspoň bio.

Krutá diagnóza: Žena je alergická na VŠETKO

Alergia psov
Nehovoríme o alergii na psov, ktorá trápi mnohých ľudí. Alergie sa však čoraz častejšie objavujú aj u psíkov. Našťastie nie na ľudí. Obvykle ide o alergiu na jedlo. Zvykne sa vyvinúť v prípade, ak váš pes jedáva rovnaké krmivo počas doby dlhšej ako dva roky. Najčastejšie sa alergie u psov rozvinú na hovädzie mäso, mlieko, syr, kuracie mäso a pšenicu. Vhodnými náhradami pre alergických psov sú krmivá, ktoré obsahujú vajcia, kukuricu, jahňacinu, sóju.

Alergia na klimatizáciu
Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí začnú kýchať a kašľať okamžite po zapnutí klimatizácie v dome, či aute. Problémom klimatizácií však nie je studený vzduch, ale prachové a plesňové častice, toxíny, ale aj peľ a ďalšie čiastočky, ktoré útočia na naše telo a spôsobujú kýchanie aj ochorenia.

FOTO: 15 dôkazov, prečo by ste nemali podceňovať alergie

Alergia v maternici
Tehotným ženám sa počas prvého trimestra odporúča, aby užívali kyselinu listovú. Je to rozhodne povzbudivé pre rast tela a mozgovým buniek nenarodeného dieťaťa, ale ukazuje sa, že práve táto látka môže spôsobovať aj alergie u nenarodených detí. Alergia v maternici je nepríjemná ako pre dieťa, tak aj pre matku, pretože telesné prejavy v podobe bolestí zvyknú potrápiť oboch.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide policajt do pizzerie.
Objednal si jednu pizzu.
Čašníčka : chcete pokrájať na 6 kúskov alebo na 12 ??
Policajt : 6...12 by som nezjedol.

 
Virtuálny barGreen Peache Green Peache
  • 2 cl Curacaa blue
  • 2 cl svetlého rumu
  • 3 cl broskyňového likéru
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • koktailová čerešňa (modrá)
  • broskyňa
  • pomaranč