Centrum.sk: Streda, 23.10.2019
meniny má Alojza
   

VIDEO: Nechávate si náramky z festivalov na ruke? Mali by ste zmeniť názor

3.8.2018 | Zdravie

Letné festivaly sú oázou pohody, v ktorej sa na pár dní odizolujeme od celoročného stresu a cítime sa ako na inej planéte. Na tieto chvíle relaxu a dobrej hudby radi spomíname ešte aj niekoľko týždňov, mesiacov, ba aj rokov po skončení festivalu prostredníctvom náramku na ruke, ktorý slúži ako vstupenka.

Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko nečistôt sa v tých náramkoch usádza? Redaktori austrálskeho rádia Triple J nedávno urobili v spolupráci v vedeckým laboratóriom experiment, v ktorom zisťovali aké množstvo baktérií sa schováva vo festivalových náramkoch. Jeden bol z roku 2009, ďalší z roku 2010 a posledný bol na ruke iba pár hodín.

Najčastejšie letné choroby: Postihli aj vás?

Výsledky niekoľkodňového testu v inkubátore však odrádzajú od ďalšieho niekoľkoročného nosenia spomienky na ruke. Náramky boli nabité baktériami a bacilmi z tela ich nositeľa i z okolia a nechýbal medzi nimi ani zlatý stafylokok. Sedemročný náramok bol nabitý 200 miliónmi baktérií, šesťročný 600 miliónmi baktérii a ten najnovší mal v sebe 80 tisíc baktérií. Celkom nechutné, čo poviete?

Ako prebiehal celý experiment si môžete pozrieť vo videu, ktoré nájdete nižšie.

Autor: Tatiana
Foto: independent.co.uk


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Manželka celú noc neprišla domov, asi má milenca."
"Prosím vás, to hneď nemôžete myslieť na to najhoršie. Možno ju len prešlo auto."

 
Virtuálny barVitanáboj Vitanáboj
  • 6 cl vodky energy
  • 4 cl multivitamínového džúsu
  • physalis