Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Umývate si počas sprchovania nohy? Možno úplne zbytočne

26.5.2019 | Zdravie

Podľa niekoho nevyhnutné, podľa iného zbytočné. Ako to je s umývaním nôh počas sprchovania? Pozrite sa na názor odborníka.

Keď sa na sociálnej sieti Twitter objavila anketa, či si ľudia umývajú pri sprchovaní nohy, rozvírila sa búrlivá diskusia. V ankete hlasovalo viac, než 850-tisíc ľudí, pričom 80 percent ľudí uviedlo, že si nohy v sprche vždy poctivo umývajú a v diskusii vyjadrili znechutenie z ľudí, ktorí si nohy nemydlia. „Umývate si iba polovicu svojho auta?" písalo sa v jednom z komentárov.

Čo sa stane, ak nejdete na veľkú, keď treba?

Zvyšných 20 percent hlasujúcich, ktorí si nohy v sprche nemydlia, sú presvedčení, že mydlová voda, ktorá pri sprchovaní steká z hornej polovice tela, bohato postačuje na to, aby nohy a chodidlá „cestou" umyla.

FOTO: Potíte sa v noci? Pozrite sa, čo môže byť príčinou

Na rozlúsknutie tohto problému sme zistili názor odborníka. Joshua Zeichner, riaditeľ kozmetického a klinického výskumu v dermatológii v nemocnici Mount Sinai v New York City, má jasno v dileme, či si treba nohy precízne umývať. „Pokiaľ nohy nie sú viditeľne zašpinené, netreba ich priamo mydliť. Čo stečie z vrchnej polovice tela stačí, aby odstránilo z nôh väčšinu špiny a potu, ktorý sa počas dňa na tele nahromadí," vyhlásil Zeichner pre magazín Women's Health.

FOTO: Pozrite sa, čo s vami robia „light" nápoje

Odborník Joshua Zeichner dodal: „Príliš časté alebo intenzívne mydlenie nôh, rovnako ako aj ďalších častí tela, ochudobňuje pokožku o dôležitú mastnú vrstvu, čo môže narušiť ochrannú bariéru pokožky a spôsobiť zápal." Tak vidíte sami, ak si nohy v sprche zakaždým mydlíte, robíte svojej pokožke medvediu službu.

Autor: Theo
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad