Centrum.sk: Sobota, 24.8.2019
meniny má Bartolomej
   

Tipy, ako vyhrať boj s komármi: Naozaj fungujú

21.6.2019 | Zdravie

Komáre sa túto sezónu vyskytujú v oveľa väčších množstvách ako po iné roky. Bodavý hmyz tak poriadne znepríjemňuje život. Pozrite sa, ako sa pred útočnými komármi účinne ochránite.

Ustrážte si obydlie
Kvalitné sieťky s jemným sitom, ktoré dobre priliehajú na okná sú počas sezóny komárov priam povinnou výbavou. Pravidelne kontrolujte, či sa na sieťkach nevytvorili trhliny, ktoré treba okamžite opraviť.

K ochrane vám pomôže aj klimatizácia, keďže komáre nemajú v láske chlad. Neobľubujú ani prievan, takže ak budete mať pustený ventilátor, komáre vás budú obťažovať menej.

FOTO: Najhnusnejšie veci vo vašej domácnosti

Pripravte sa na šport
Príjemné počasie láka k športovaniu na čerstvom vzduchu, ale komáre vám to môžu znepríjemniť. Pot a rozhorúčené telo pôsobia na hmyz ako magnet. Ak sa nechcete striekať od hlavy až po päty chemikáliami, osprchujte sa pred cvičením i bezprostredne po cvičení a oblečte sa do svetlých farieb.

Pozor na vodu
Komáre kladú vajíčka najmä v stojacej vode, nemusí to byť jazero, ani zátoka. Bohato im stačí aj vedro s vodou na záhrade, či plná nádobka pod kvetináčom na balkóne. Buďte preto obozretný a zabezpečte, aby sa vám nikde nehromadila voda.

FOTO: Čo sa deje s vašim telom, ak pijete kávu každý deň?

Noste voľné oblečenie
Komáre dokážu bodať aj cez priliehavé oblečenie. Preto urobíte lepšie, ak budete nosiť voľnejšie oblečenie, cez ktoré sa komár len ťažko dostane k pokožke.

S pivom opatrne
Určite ste už počuli, že po vypití piva na vás komáre nebudú mať až takú chuť, ale ak budete mať pri sebe otvorené pivo, verte tomu, že komáre prídu a budú útočiť. Z piva totiž uniká oxid uhličitý, ktorý komáre priláka.

FOTO: Úchvatné zábery ľudského tela

Pomôže vám aj dym
Komáre vás len ťažko budú rušiť pri opekačke, kde je veľa dymu, ktorý im prekáža. Ak chcete mať ešte väčšiu istotu, že budete mať od komárov pokoj, hoďte do pahreby levanduľu, mätu, medovku, šalviu, či citrónovú trávu, keďže tieto bylinky slúžia ako repelent na komáre.

Autor: Tatiana
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Poznáte sexuálne úchylky?
Otestovalo sa 25026 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manžel príde domov z týždňovky, ľahne do postele k manželke a počíta nohy trčiace z pod periny:
- 1, 2, 3, 4, 5, 6
Nejako mu to nesedí, tak vstane z postele a ráta ešte raz
- 1, 2, 3, 4... No, veď preto...

 
Virtuálny barStrawberry Daiquiri Strawberry Daiquiri
  • 4cl Bacardi Carta Blanca
  • cukor
  • 2 jahody
  • citrónová šťava
  • jahoda na ozdobu
  • ľad