Centrum.sk: Streda, 20.11.2019
meniny má Félix
   

Sedem znakov, že sa rozprávate s potenciálnym psychopatom

18.8.2019 | Zdravie

Do istej miery sú fascinujúci, točia sa o nich filmy, ale nikto by ich nechcel stretnúť zoči - voči. Alebo ich aspoň rýchlo odhaliť a zdúchnuť, kým na neho vytiahnu svoje fígle a nabrúsenú britvu. Preto prinášame sedem znakov, ktorými sa vyznačujú ľudia s psychopatickými sklonmi. Čím viac ich identifikujte, tých rýchlejšie utekajte.


Sú narcisti

V každom je trochu „narcisa", ale psychopat je človek, ktorý je sám pre seba centrom vesmíru. No a to spoznáte veľmi rýchlo. Sú to ľudia, ktorí sú mierou všetkých hodnôt a svet je pre nich taký, ako ho vidia oni. A koniec. Žiadne diskusie.

Najrealistickejší filmoví psychopati: Neuhádnete, kto je na prvom mieste

Sú nepredvídateľní
Pri bežných ľuďoch viete ako - tak odhadnúť reakcie aspoň na bežné situácie. Ale psychopat často koná presne tak, ako by ste to čo najmenej očakávali. Jednoducho konajú inak ako ostatní ľudia. Vtedy je nutné spozornieť.

Zoznámte sa, toto je Norman. Prvý psychopat, ktorého stvorili ľudia

Sú majstri čítania ľudí
Ako to robia? Vedia len oni. Ale veľmi rýchlo vedia prečítať situáciu aj ľudí v nej. Zrazu vo vás vyvolajú pocit, že im môžete dôverovať, že sa poznáte roky, že ich chcete nasledovať. A to len preto, že za pár minút dokázali prečítať vaše klady, zápory, očakávania aj slabé stránky. No a potom im stačilo len udrieť na citlivú strunku.

Majú charizmu
To je základná výsada psychopatov aj masových vrahov. Pretože ak by nebudili záujem okolia, len veľmi ťažko by dokázali niekomu doslova učarovať. No a psychopati sú majstri vo vyvolávaní psychickej závislosti.

Zabijak vrahov: Filho si obete starostlivo vyberal

Riskujú
Môžu pracovať v rizikovom biznise, alebo podnikať, žiť na hrane, robiť adrenalínové športy. Jednoducho akoby necítili strach, že zomrú. A necítia strach prakticky z ničoho. Málokedy váhajú. Rozhodujú sa šialene rýchlo a neboja sa rizika. Radí hrajú ruskú ruletu. Bez spoteného čela.

Neznesú nudu
Majú pre ňu veľmi nízky prach. To znamená, že akonáhle sa reč zvrtne na tému, ktorá ich nudí, okamžite odchádzajú alebo sa snažia opäť strhnúť centrum záujmu na ich záujmovú stranu. A niekedy na zabitie nudy robia aj kúsky za hranicou morálky, či zákonnosti. Len preto, aby sa zabavili.

Sú manipulatívni
Je to manipulácia, ktorej uveríte. Jednoducho psychopat vás presvedčí o tom, čo chce, až máte pocit, že to chcete sami. Pozor. Tento bod často odhalíte až vtedy, ak sa ocitnete tam, kde ste nechceli byť a to práve jeho vinou. Je lepši teda zdúchnuť skôr, ako sa k tomuto bodu dopracujete.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Hosť vraví čašníkovi:
- Pán hlavný, prosím vás, nedalo by sa dopiecť to kurča?
- Vám sa zdá nedopečené?
- Čo ja viem, len mi z taniera vyzobáva zemiaky..

 
Virtuálny barDaiquiri Mango Daiquiri Mango
  • 4 cl bieleho rumu
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • kúsky manga
  • mango a limetka na ozdobenie