Centrum.sk: Streda, 21.8.2019
meniny má Jana
   

Ranná bolesť brucha: Ako s ňou zatočiť?

19.3.2019 | Zdravie

Nevoľnosť a bolesť v oblasti brucha občas prepadne každého. Problémy s tráviacim traktom sú síce nepríjemné, ale ak nejde o nič vážne, pomerne rýchlo odznejú a viete si s nimi pomôcť aj sami. Pozrite sa, čo by ste mali spraviť, keď sa ráno zobudíte s bolesťou brucha.

Dajte si raňajky
Možno vám nič nepôjde na chuť, ale pri bolestiach brucha je potrebné, aby ste do seba dostali aspoň nejaké jedlo a tekutiny, aby sa vám skôr uľavilo. Ideálne je siahnuť po jednoduchých sacharidoch napríklad z ovsenej kaše a bieleho pečiva. A na rozdráždený žalúdok je dobré dať si nesladený čierny čaj alebo sýtenú minerálnu vodu.

FOTO: Neresti, kvôli ktorým starnete rýchlejšie

Vynechajte kávu
Kofeín je spúšťačom problémov s trávením u mnohých ľudí, preto ak cítite pálenie záhy alebo máte hnačku, kávu radšej na pár dní vynechajte, kým vám ťažkosti neustúpia. Ale na druhej strane, ak máte bolesti kvôli zápche, káva vám môže veľmi pomôcť, keďže funguje ako prírodné preháňadlo.

Zabudnite na probiotiká z lekárne, tieto potraviny ich spoľahlivo nahradia

Zabehajte si
Problémy s trávením môžete skúsiť zažehnať aj cvičením. Nepúšťajte sa do ničoho náročného, ľahký beh bohato postačí. Ak by vám bolesť neumožnila ani to, radšej sa aktívnemu pohybu vyhnite až kým bolesti neustúpia.

FOTO: 12 vecí, pri ktorých sa lekári chytajú za hlavu: Robíte ich aj vy?

Pomôžte si teplom
Teplý obklad môže pomôcť uvoľniť brušné kŕče. Dajte si pozor, aby obklad nebol príliš horúci a aby ste sa ním nepopálili.

Autor: Theo
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka vraví blondínke:
"Počula si to, že vraj Silvester vyjde tento rok na piatok?"
Blondínka na to:
"Len dúfam, že nie na 13.

 
Virtuálny barTasmanian Devil Tasmanian Devil
  • 4 cl tequily
  • 1 lyžička grenadiny
  • tabasco