Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

Prečo aj muži potrebujú pedikúru? Dôvody sú samozrejmé

19.5.2019 | Zdravie

Po období zimy a chladnej jari sa blíži obdobie, kedy ukážeme naše nohy svetu. Niektorí muži ich majú v tak zlom stave, že sú schopní dať si aj ponožky do sandálov. Nerobte túto chybu a venujte čas jarnej pedikúre.Pedikúra je súčasťou zdravého životného štýlu


Dojem, aký nadobudnú ženy z vašich nôh, nie je zanedbateľný, ale staráte sa predovšetkým sami o seba. Pedikéri hovoria, že muži majú katastrofálny vzťah k vlastným nohám. Akoby si mysli, že nepotrebujú údržbu, pritom opak je pravdou. Starostlivosť o nohy vás totiž môže upozorniť aj na to, že máte zdravotné problémy. Napríklad žlté nechty môžu znamenať pleseň, bez starostlivosti hrozí aj zarastanie nechtov a bakteriálne infekcie, hrubnutie a praskanie pokožky, či dokonca nevšímavosť môže spôsobiť aj to, že prehliadnete melanóm. Pozornosť nohám treba venovať každý deň pri sprchovaní.

FOTO: 10 jedinečných hodiniek s poriadne mastnou cenovkouNohy ako zrkadlo krásy


Ak sa zaujímate o to, ako spraviť dobrý dojem na ženy, tak viete, že sa vždy zamerajú na mužské ruky a nechty. Ak sú dlhé a neupravené, ženu vodiť za ruku nebudete. No a po vyzutí ponožiek sa k rukám pridávajú aj nohy. Poriadne si ich baby obzrú a podľa nich si spravia názor na nositeľa.

Každý muž by mal mať v šatníku tieto veci: Nikdy nevyjdú z módyPreto pred tým, ako si vyzujete ponožky, je dobré spraviť si s nohami poriadky. A pozor, nie je to len záležitosť letných dní. Žena vás vzhľadom na nohy ohodnotí zakaždým, keď sa vyzujete.

FOTO: Starý sklad za milión? Keď uvidíte, čo skrýva, onemieteAspoň raz do mesiaca


Okrem každodennej údržby nôh odporúčajú pedikéri mužom poctivú pedikúru aspoň raz v mesiaci. Nechty na nohách rastú pomalšie ako na rukách, preto aj starostlivosť nemusí byť taká častá. Aspoň raz do mesiaca je však vhodné obrúsiť si stvrdnutú pokožku pemzou, zastrihať si nechty a použiť balzam na nohy. Ono je vždy lepšie mať ich jemné ako nimi partnerku škriabať pri sexe.

Ako na správnu pedikúru


Nemusíte na ňu chodiť do salónu. Každý chlap to zvládne aj doma. Stačí si nohy namočiť do lavóra s teplou vodou a soľou aspoň na desať minút. Následne si odstráňte stvrdnuté kúsky kože. Ostrihajte si nechty, no nie do oblúčika, ale rovno. Ani ich nestrihajte príliš nízko. Mali by byť ukončené spolu s koncom samotného prsta. Zbrúste ostré hrany a dajte si krém na nohy. Mimochodom okrem toho, že sa za svoje nohy už nebudete musieť hanbiť, je to aj skvelý relax napríklad na piatkový večer.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica