Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk
   

Obrovská premena, či podvod? Muž schudol za 4 minúty denne

13.9.2019 | Zdravie

Zázračné cvičenie pre všetkých, ktorí chcú vyzerať k svetu, alebo len ďalší podvod? Japonec, ktorý vystupuje pod prezývkou Hiiragi Sensei („Učiteľ Hiiragi") tvrdí, že len za štyri minúty denne sa zmenil z kôpky sadla na hromadu svalov. Je také niečo vôbec možné?

Hiiragiho príbeh začal v marci, keď muž zverejnil na sociálnej sieti svoju neatraktívnu fotku s pivným bruchom. Zároveň svojim fanúšikom prisľúbil, že kompletne zmení svoj výzor a vypracuje si vyrysovanú postavu. Dnes, o päť mesiacov neskôr, zverejnil ďalší záber. Brucho s tukovými pneumatikami je fuč, miesto toho má chlap tehličky a svalnaté ruky. Dokonca mu vidno aj prsné svaly. Hiiragi tvrdí, že to dokázal vďaka HIIT (vysoko intenzívne intervalové cvičenie) tréningu, a to iba za štyri minúty denne.

Potom, ako 25. augusta zverejnil svoje fotografie, vyvolal na Twitteri búrlivú diskusiu. Jeho príspevok v priebehu 24 zdieľalo 29-tisíc ľudí. Odvtedy zverejňuje aj videá na Youtube, v ktorých ukazuje rôzne efektívne cviky pre ľudí, ktorí by ho chceli nadpodobniť.

FOTO: Neuveriteľné: Pod vrstvou make-upu je sexy Číňanka

V jednom z videí ukazuje sériu cvikov, ktoré sa dajú zvládnuť za štyri minúty. Zahŕňa osem angličákov v priebehu 20 sekúnd, potom desaťsekundový oddych. Toto treba opakovať celé štyri minúty a podľa Hiiragiho sa výsledky určite dostavia. Tvrdí, že intenzívnym cvičením dosiahol rovnaké výsledky, ako keby sa hodinu potil v posilňovni.

FOTO: Pred a po: Ľudia začali abstinovať a podstúpili ohromnú premenu

Údajne ho inšpiroval výskum japonského profesora Izumiho Tabatu. Vďaka nemu vraj schudol 13 kilogramov a podiel telesného tuku znížil na 18,2 percenta. Dnes vraj váži 59 kilogramov a cíti sa oveľa lepšie než na jar.

Okrajovo však dodáva, že zmenil aj stravu. Konzumuje viac zdravých jedál vrátane čerstvej zeleniny, ale občas si dopraje aj niečo mastné či sladené nápoje.

FOTO: Škaredé káčatká, ktoré sa zmenili na krásne labute

Tvrdí však, že tým najdôležitejším kľúčom je odhodlanie. Ak človek naozaj chce schudnúť a poctivo dodržiava tréningový plán, výsledky sa podľa neho dostavia, aj keď to môže byť naozaj ťažké.

Je otázne, či sa Hiiragimu dá naozaj veriť. Isté však je, že ak sa konečne chcete odhodlať schudnúť, tie štyri minúty denne vás rozhodne nezabijú.

Autor: Liam
Foto: Hiiragi Sensei/Twitter


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ako sa povie policajtova žena po španielsky? Doňa Debilita

 
Virtuálny barClaire Claire
  • 4 cl brandy
  • 1 žĺtok
  • 2 cl cukrového sirupu
  • studená čierna káva
  • mletá káva