Centrum.sk: Streda, 20.11.2019
meniny má Félix
   

Mierite do exotiky? Do uší sa vám môže nasťahovať aj jašter

8.7.2019 | Zdravie

Thajsko je vysnívanou krajinou pre mnohých Slovákov. Exotika, v ktorej sa dá veľa zažiť aj vidieť, je nebezpečná na suveníry. Niektoré si môžete odniesť aj v ušiach. Príkladom je pacient, ktorý sa ocitol v bangkokskej nemocnici po tom, ako sa dva dni sťažoval na bolesti ucha. To, čo mu z neho nakoniec vytiahli, šokovalo aj domácich.

Prvý deň v práci

Keď prišiel pacient s bolesťami ucha do nemocnice, iba 25-ročný lekár Varanya Nganthavee bol prvý deň v službe. Zvolil teda štandardný postup prezretia pacientovho ucha a v tom momente si všimol, že vo vnútri sa niečo hýbe.

FOTO: Turistické lákadlá, ktorým sa radšej vyhnite

Mierne vyplašene dal pacientovi nakvapkať do ucha kvapky a položil ho na stranu v nádeji, že živočích vylezie. Nestalo sa tak. Mladý doktor nevedel s čím má dočinenia, ale odhodlal sa k hrdinskému zákroku. Príšeru uchopil a pomaly ju vytiahol zo zvukovodu. Pre mladého doktora to bol vcelku šokujúci úvod do lekárskej praxe.

FOTO: Čarovné ostrovy, ktoré treba navštíviť

Malý gekón prežil dva dni v uchu
Potom, ako vytiahli malú jaštericu z pacientovho ucha, ostali šokovaní aj domáci. S podobným prípadom sa stretli v hlavnom meste Thajska po prvý raz. Je zrejmé, že išlo o gekóna, ktorý bol krátko po narodení a pacientovi sa dostal do ucha počas noci, keď spal.

„Najväčšou záhadou pre mňa bolo, ako dokázal gekón v takom malom priestore vydržať dva dni," povedal Varanya Nganthavee. Po tom, ako jaštericu úspešne vybral, prezrel ucho, či náhodou neostali nejaké časti živočícha vo vnútri, ktoré by spôsobili zápal.

FOTO: Práca snov: užívať si život v luxusných hoteloch a mať za to zaplatené

Ucho prepláchol vodou a pacienta poslal domov. Ak však nechcete stráviť chvíle exotickej dovolenky v thajskej nemocnici, pribaľte si radšej aj štuple do uší. Aktuálne sa totiž gekóny pária a môžete si tak doniesť v uchu suvenír, ktorý rozhodne nie je príjemný.

Autor: Marcos
Foto: FB/Varany Nganthavee


Focus Media


Poznáte sexuálne úchylky?
Otestovalo sa 25046 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Hosť vraví čašníkovi:
- Pán hlavný, prosím vás, nedalo by sa dopiecť to kurča?
- Vám sa zdá nedopečené?
- Čo ja viem, len mi z taniera vyzobáva zemiaky..

 
Virtuálny barDaiquiri Mango Daiquiri Mango
  • 4 cl bieleho rumu
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • kúsky manga
  • mango a limetka na ozdobenie