Centrum.sk: Utorok, 17.9.2019
meniny má Olympia
   

FOTO: Robíte aj vy po cvičení tieto chyby? Vyhnite sa im vo vlastnom záujme

11.9.2019 | Zdravie

Je dokázané, že ľudia, ktorí cvičia, sú v živote spokojnejší. Pohyb zlepšuje nielen fyzický, ale i psychický stav človeka. Mnohí z tých, ktorí cvičia, však robia chyby. Možno nie počas samotného cvičenia, ale po ňom určite. Čoho sa vyvarovať?

Pasívny odpočinok

Mnohí ľudia po cvičení úplne vypnú, sadnú si do kresla či ľahnú na gauč. A to je chyba. Telo sa po vynaloženej námahe spamätáva postupne a tým, že zrazu človek nič nerobí, spôsobí organizmu šok. Dôležitý je preto aktívny oddych. Nemusí to byť nič namáhavé, postačí aj 15-minútová prechádzka, počas ktorej sa telo spamätá.

Chalan používal fitnes náramok počas sexu. Zistil zaujímavé fakty

Nalačno
Pri cvičení sa naťahujú svaly a telo spotrebúva glykogén, ktorý je po cvičené nevyhnutné nahradiť. Do polhodiny po cvičení treba zjesť pokrm bohatý na bielkoviny, čím nielen posilníte svalstvo, ale zároveň dostanete hladinu glykogénu na bežnú úroveň.

Ďalšie rady ohľadom toho, čo nerobiť po cvičení, nájdete v našej galérii.

Autor: Noel
Foto: Public Domain


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Stala sa mi taká neuveriteľná vec - v noci ma prebudil šramot.Otvorím oči a vidím,ako mi nejaká ruka vyťahuje z vrecka peňaženku a berie si peniaze. Zobral som pištoľ, ale nevystrelil som!" "A preboha prečo?" "Nechcel som sa stať vdovcom."

 
Virtuálny barLittle Devil Little Devil
  • 3 cl ginu
  • 3 cl bieleho rumu
  • 1,5 cl Curacao Triple sec
  • 1,5 cl limetkovej šťavy