Centrum.sk: Streda, 21.8.2019
meniny má Jana
   

Chodiaci Google: Chlapec má IQ 130 a neskutočnú pamäť

24.11.2017 | Zdravie

Kautilya Pandit tento rok oslávi desiate narodeniny. Na prvý pohľad vyzerá ako obyčajné dieťa, od svojich rovesníkov sa však dosť odlišuje. Chlapec je totiž doslova chodiacou encyklopédiou.

Za tri mesiace sa bol chlapec schopný naučiť počty obyvateľov, HDP, hlavné zdroje ekonomík, meny, náboženstvá i všetko o kultúre nie jednej, ale rovno 213 svetových krajín. To dokázal už ako sedemročný, dnes sa jeho schopnosti dajú prirovnať rovno ku vyhľadávaču od Googlu.

Vycibrite si pamäť, toto by vám malo pomôcť


Kautilya býva v malej dedine Kohand severne od indickej metropoly Nai Dillí. Vo svojej domovine je hotovou celebritou a často cestuje do škôl po celom štáte, aby odpovedal na zvedavé otázky neraz aj starších detí. Tie sa ho pýtajú napríklad aj na to, akú rozlohu má Vatikán, aký je objem HDP Veľkej Británie a podobne. S odpoveďami na podobné zákernosti však Kautilya nemá najmenší problém. Dokonca aj o Slovensku by toho z hľadiska encyklopedických znalostí vedel povedať viac než mnohí Slováci.

FOTO: Ľudia kreslili bicykle spamäti, ako to dopadlo?


Odborníci odhadujú, že chlapec má IQ asi 130, teda podstatne viac, než má väčšina populácie. Dnes sa už hromadeniu informácií o štátoch nevenuje, keďže geografiu má v malíčku. Pozornosť zameriava na astronómiu a učitelia sa uňho snažia rozvíjať najmä kritické myslenie a čítanie s porozumením, aby neovládal len suché fakty, ale aj súvislosti medzi jednotlivými javmi.

Muž s najlepšou pamäťou: Vstup do kasín má zakázaný

A čím chce Kautilya byť, keď vyrastie? Samozrejme, že astronautom!

Autor: Liam
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka vraví blondínke:
"Počula si to, že vraj Silvester vyjde tento rok na piatok?"
Blondínka na to:
"Len dúfam, že nie na 13.

 
Virtuálny barTasmanian Devil Tasmanian Devil
  • 4 cl tequily
  • 1 lyžička grenadiny
  • tabasco