Centrum.sk: Streda, 21.8.2019
meniny má Jana
   

Bizarné modely, na ktorých cvičia budúci zubári

25.1.2015 | Zdravie

Návšteva zubra je pre väčšinu ľudí mimoriadne nepríjemná. Skúste si v mysli vybaviť ten nepríjemný zvuk vŕtačky, ktorá sa nemilosrdne borí do vašich zubov a spôsobuje bolesť. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým, ako svoje zručnosti trénujú budúci zubári?

Samozrejme že počas školy nemôžu profesori postaviť študenta pred pacienta a povedať: „Urobte mu plombu." Chudák študent by bol zrejme poriadne nervózny a triasli by sa mu ruky, o bolesti, ktorej by vystavil pacienta, radšej ani nehovoríme.

Keď ale zavítate do našej galérie, uvidíte modely, na ktorých sa zubári trénujú. Sú pomerne desivé a tak sa nemôžeme čudovať, že keď človek získa titul a stane sa z neho plnohodnotný zubár, s vŕtaním a trhaním ľudských zubov nemá problém.

Modely vyzerajú ako démonickí roboti, no v ústach majú dokonalú repliku chrupu človeka. Vďaka nim je dnes návšteva u zubára omnoho menej bolestivá, než tomu bolo napríklad v stredoveku. Vtedy sa totiž lekári trénovali priamo na pacientoch. Verte, radšej by ste to nechceli zažiť.

Autor: Liam
Foto: Viralnova


Focus Media


Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 17923 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka vraví blondínke:
"Počula si to, že vraj Silvester vyjde tento rok na piatok?"
Blondínka na to:
"Len dúfam, že nie na 13.

 
Virtuálny barTasmanian Devil Tasmanian Devil
  • 4 cl tequily
  • 1 lyžička grenadiny
  • tabasco