Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

30 rokov trpel bolesťami hlavy, z mozgu mu napokon vybrali nepríjemnú vec

6.9.2019 | Zdravie

Ak roky trpíte migrénami, príčiny sa môžu rôzniť. Niekedy ani lekári nevedia odhaliť, prečo pacienta hlava tak strašne bolí. Trápili sa aj s prípadom 59-ročného Číňana, ktorý sa tri desaťročia sťažoval na časté bolesti hlavy. Napokon to zistili a ostali v šoku.


Pacient, ktorého lekári označili len priezviskom Žang kvôli ochrane jeho osobných údajov, pocítil prvé silné bolesti hlavy ešte v roku 1989. Občas sa mu kvôli nim až zahmlieval zrak a podlamovali nohy. Počas prvého záchvatu bolesti hral s kamarátom karty, keď Žangovi zrazu začalo šklbať končatinami, spadol na zem a z úst mu tiekla pena. Zakrátko stratil vedomie a prebudil sa až v nemocnici.

Sedem znakov, že sa rozprávate s potenciálnym psychopatom

Lekári mu diagnostikovali epilepsiu a predpísali lieky. Napriek tomu, že ich Žang pravidelne užíval, naďalej trpel bolesťami a záchvatmi. S návštevami doktorov však prestal, zmieril sa s tým, že lieky príznaky choroby len stlmia, ale úplne neodstránia. Trvalo takmer 30 rokov, kým sa zistilo že muž nemá epilepsiu. Pacient mal v mozgu desaťcentimetrového červa.

FOTO: Zdravotné tipy, za ktoré budete naveky vďačný

Zlom v jeho prípade nastal v roku 2015, keď dedinu, v ktorej Žang býval, zachvátili plamene. Počas požiaru dostal oveľa silnejší záchvat než kedykoľvek predtým. Dovtedy kvôli bolestiam nechodil k lekárom, ale tentokrát sa rozhodol pre návštevu nemocnice. Jeho stav sa zhoršoval, záchvaty začal mávať každý mesiac a nemohol viesť normálny život.

Vo viacerých ordináciách mu však rôzni lekári povedali rovnakú diagnózu: epilepsia. Napokon sa mu však pošťastilo a narazil na doktora, ktorý ho poslal na magnetickú rezonanciu lebky. Tá upozornila na prítomnosť parazitov v čelnom laloku a krvné testy tiež potvrdili, že v mužovom tele je čosi, čo tam nepatrí. Netrvalo dlho a zistilo sa, že Žang má v mozgu desaťcentimetrového červa.


V priebehu niekoľkých dní už ležal na operačnom stole a čakala ho resekcia predného laloku. Nešlo o najjednoduchší zákrok, ale chirurgom sa podaril a odstránili pacientovi z mozgu dlhého parazita.

Koľko drepov vás zabije? Vieme presné číslo

Ten sa do mužovho tela dostal pitím vody z rieky, ktorá tiekla neďaleko jeho bydliska, prípadne konzumáciou nedostatočne tepelne upraveného mäsa žiab a hadov. Žang priznal, že pitie vody z rieky a jedenie žiab bolo v dedine bežnou činnosťou. Otázkou ostáva, ako je možné, že červ prežil tri desaťročia. Na to zatiaľ neprišli ani lekári.

Autor: Noel
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad