Centrum.sk: Streda, 20.11.2019
meniny má Félix
   

Zvláštne letné športy, ktoré skúšajú len ozajstní blázni

11.7.2019 | Úlety

Už vás nebaví pinkať si bedminton alebo plážový volejbal a radi by ste si zahrali niečo zaujímavejšie, letné, bláznivé a naozaj dobré? Máme pre vás zaujímavú ponuku, ktorá sa neodmieta.

Šnorchlovanie v bahne
So šnorchlovaním sa nám spájajú najčastejšie číre moria niekde v Chorvátsku alebo Egypte. No čo ak takú krásnu vodu nemáte? Spravíte súťaž v šnorchlovaní v bažinách, ktorá sa každý rok v auguste koná v meste Llanwrtyd Wells v Británii.

VIDEO: Ľudská zoo na futbale: Fanúšikov nahnali do klietky ako zvieratá

Súťažiaci musia preplávať kanál dlhý 55 metrov a rovno v dvoch okruhoch. Najrýchlejší vyhráva. Toto sa však dá zorganizovať prakticky na ktorejkoľvek slovenskej vodnej ploche.

Wrestling nôh

Možno poznáte klasické pretláčanie rukami, ale v tomto prípade zdvihnete nohu, namierite ich so súperom oproti sebe a idete si pretlačiť prsty na nohách, olámete si člnky, skrátka zápasíte o to, aby ten druhý už neudržal nohu vo vzduchu, ale rezignoval.

Najbrutálnejšie bojové športy súčasnosti: Vyskúšať by ste ich nechceli

Táto disciplína sa začala v Britskej krčme v Derbyshire v roku 1976 a od roku 1997 sa tu každoročne konajú majstrovstvá sveta v tomto zápolení. Modriny, vykĺbenia nôh, či zlomeniny prstov sú tu absolútne bežné. Skúsiť sa to dá všade, kde nájdete dve bosé nohy a ľudí ochotných sa trochu drsnejšie zabaviť. Len pozor, aby ste po pár zápasoch odišli po svojich.

Extrémne žehlenie

Jediný druh žehlenia, ku ktorému majú chlapi blízko. Cieľom je zobrať si žehličku a žehliacu dosku na extrémne miesta a vyžehliť si košeľu. Takéto žehlenie môžete absolvovať na pláži, na člne, na sklách, za jazdy. Je to skrátka zábavka, ktorá vás neomrzí.

VIDEO: Boxer s hendikepom: Jednoruký bojovník sa bije so zdravými súpermi

A je to lepšia zábava ako akékoľvek iné letné športy. Niekto nosí na dovolenku dosku surfu, iní dosku na žehlenie. A obaja ostávajú športovcami.

Šerm kartónovými trubicami

Je to brutálna zábava a tak trochu návrat do detstva, keď sme sa mlátili rolkami papiera. Tento šport má však aj svoju asociáciu Bojová liga kartónových trubíc (CTFL) a zástancov má v USA, Austrálii aj Európe. A v lete sa tomuto športu najlepšie holduje.

Nosenie ženy

Brutálne dobrá zábava aj športová disciplína, ktorá je doma vo Fínsku, ale rozširuje sa pre svoj zábavný aj pretekársky charakter do celého sveta. Ide o skvelú zábavu, ktorú si však môžete zorganizovať aj doma, na chate, na pláži. Oficiálne má však dráha, ktorú musí zabehnúť muž so ženou na placiach viac ako 250 metrov a je plná prekážok, vodných korýt, bahna a ďalších nástrah. Partnerka pritom musí vážiť minimálne 49 kilogramov. Je to super zábava, len pozor na výmenu manželiek.

Autor: Marcos
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Hosť vraví čašníkovi:
- Pán hlavný, prosím vás, nedalo by sa dopiecť to kurča?
- Vám sa zdá nedopečené?
- Čo ja viem, len mi z taniera vyzobáva zemiaky..

 
Virtuálny barDaiquiri Mango Daiquiri Mango
  • 4 cl bieleho rumu
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • kúsky manga
  • mango a limetka na ozdobenie