Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

Zaujímavé fakty, s ktorými zahviezdite v krčme i pred partnerkou

5.11.2019 | Úlety

Porečniť si s priateľmi pri pive nemusí znamenať len haldy zbytočných slov. Sú pravdy, fakty a rozhovory, vďaka ktorým získate nový pohľad na život, ale hodia sa len do krčmy k vychladenému a orosenému nápoju a do dobrej partie.

Kombinácií kariet je viac ako atómov na zemi

Najbližšie vezmite so sebou do krčmy aj balíček hracích kariet. Zabavíte sa s nimi aj bez hazardu a kúzelníckych trikov. Len vďaka poznaniu, že 52 hracích kariet dokáže mať viac usporiadaní ako je atómov na zemi. V rukách držíte vlastne nekonečnú paletu možností. Podľa vedcov ak správne zamiešate balíček kariet, prakticky nikdy nevyjde rovnaké usporiadanie. Vyjadrené číslom, ide o cifru so 69 miestami.

FOTO: Unikátne veci, ktoré neuvidíte ani raz za uhorský rok

Shakespeare vykrádal sám seba
Ak zabŕdneme do literatúry, tak musíme spomenúť, že aj fenomenálny Shakespeare nebol tak originálny, ako sa o ňom píše. Napríklad čo sa týka tragických koncov, mal záľubu v jednom type usmrtenia. Znalci jeho diel poukazujú na dosť predpokladateľný koniec postáv. Zo stovky obetí v jeho hrách až 54 skonalo na bodnutie.

Malý, ale mocný: Ako hmyz formoval ľudské dejiny

Deti žmurkajú menej
Dospelí ľudia žmurkajú približne pätnásťkrát za minútu, aby si zvlhčili oko slzami a súčasne mali postarané aj o dostatočné zvlhčenie oka. Zaujímavosťou je, že túto potrebu získame až časom, pretože deti žmurkajú za uvedený čas približne len dvakrát alebo trikrát. Ide o ďalšiu zo záhad o ľudskom tele. Deti totiž majú vlhšie oči a s postupom veku vysychajú.

Ľudská mŕtvola sa dokáže hýbať
Pohyb mŕtveho človeka znie ako intro do hororovej filmovej ságy. Avšak ide o drsnú realitu. Podľa tohoročnej štúdie v časopise Forensic Science International sa ľudské telo po smrti dokáže hýbať. So zistením prišla austrálska výskumníčka Alyson Wilsonová a vyhlasuje, že mŕtvoly sa môžu pohybovať dlhšie ako rok po smrti. To môže byť aj príčinou toho, prečo sa niektorí ľudia nájdu v inej polohe, ako boli pochovaní. Je to výsledok pôsobenia plynov, sušenia pokožky, svalov a iných posmrtných procesov.

FOTO: Historické fotky, ktoré vás zaručene zaujmú

Inteligentné vrany
Znie to neuveriteľne, ale vrany sú niekedy inteligentnejšie ako samotní ľudia. Dokážu rozoznať jednotlivé ľudské tváre a pamätať si ich. Vďaka zraku tak dokážu rozoznať ľudí často aj lepšie ako ľudia sa medzi sebou. Navyše si dokážu zapamätať aj tvár človeka, ktorý im ublížil a krikom pred nim varovať ostatných členov spoločenstva.

Autor: Marcos
Foto: Pixabay


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica