Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

Zabudnutí sérioví vrahovia: Z ich zločinov mrazí

20.10.2019 | Úlety

Mená ako Ted Bundy, Zodiac či Charles Manson pozná asi každý. Lenže žilo omnoho viac podivínov, ktorí sa narodili len preto, aby brali životy iným. Z mŕtvych duší si robili zbierky a nech sa páči, môžete sa s nimi zoznámiť.

Karl Denke

Narodil sa v roku 1870 a bol to nemecký sériový vrah. Dalo by sa povedať, že aj labužník. Tento pán nikomu nenaháňal strach. V meste Münsterberg mal svoj stánok, kde predával najkvalitnejšie mäso široko ďaleko. Bol doslova hrdinom, pretože po vojne v tom čase bolo veľmi ťažké prísť k mäsu, a tak sa príliš nikto nezaujímal, či išlo o karé alebo stehno.

Kalifornský prízrak: Sériový vrah, ktorý uniká takmer 40 rokov

Ľuďom chutilo a Denke prosperoval. No keď sa o neho začala zaujímať polícia, prišla na to, že mal doma hrnce plné ľudského mäsa, ozdoby z kostí ľudí, opasky z ľudskej kože a tak mnohým, ktorí u neho kupovali zovrelo žalúdok. Bezpochyby mnohé kúsky, ktoré predal, boli ľudské. Aspoň nemal problém so zásobovaním, ľudí bolo vždy všade dosť.

Charles Davis

Tento pán mal jednoducho záľubu v zabíjaní a preto si vybral skvelé zamestnanie. Stal sa vodičom záchrannej služby. Občas si požičal sanitku a v sedemdesiatych rokoch ňou vyrazil do ulíc Marylandu, kde cez vysielačku zachytával volania záchranky. Ak išlo o ženy, často prišiel k miestu činu skôr ako skutočná záchranka. Naložil obeť a namiesto do nemocnice ju zaviezol na opustené miesto, kde ju škrtil, zneužíval a nakoniec zabil. Stihol zabiť len päť žien, kým jeho biznis plán odhalili.

Patrick Mackay

Krásny prípad psychopata z Británie, ktorý už ako trinásťročný podpálil kostol. Následne bol poslaný do výchovného ústavu, kde ho príliš nevychovali, pretože medzi rokmi 1974 až 1975 zabil jedenásť ľudí. A nevyberal si, ak išlo o príležitosť niekoho zabiť.

Najhorší kanibalskí vrahovia: Obete jedli so zvráteným potešením

Zabil kňaza, doslova ho utĺkol, pri lúpeži zabil ženu a bezdomovca utopil v Temži. Príliš sa nezameriaval na techniku ani obete, ak bola príležitosť, chopil sa jej.

Helen Patricia Moorová
Hoci sú sériové vraždy doménou mužov, máme tu aj Helen Patriciu Moorovú, ktorá sa rada zamestnávala ako opatrovateľka malých detí. Obvykle jej starostlivosť neprežili. Prvý raz vraždila ako šestnásťročná, keď zadusila svojho štrnásťmesačného bratranca.

V jedenástich sériovou vrahyňou: Príbeh skutočne zlého dievčatka

Ako dôvod uviedla, že po smrti jej vlastného brata začala žiarliť, že bratranec žije a jej brat umrel. O rok nato sa pokúsila zadusiť dvanásťmesačného chlapca. Následne chcela zabiť dvojročného chlapca, ktorý vyviazol s poškodeným mozgom. Ďalšie mesiace už dusila a zabíjala vo veľkom. Medzi jej obeťami bolo aj niekoľkotýždňové dievčatko a dvojročný chlapec.

Luis Garavito

Tento pán má azda ako jediný vrah svoj vlastný mäsový hrob. Vyčíňal v Kolumbii a keď v roku 1997 našli hrob plný tiel malých chlapcov a stopy viedli k nemu, priznal, že pochoval minimálne 300 ľudí. Dokázaných mu bolo 138 obetí a začal už vraždiť ako šestnásťročný. Nakoniec bol odsúdený na sumárny trest 1853 rokov.

Autor: Marcos
Foto: Public Domain


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie