Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

Zabijak vrahov: Filho si obete starostlivo vyberal

6.1.2019 | Úlety

Sérioví vrahovia si zväčša svoje obete vyberajú na základe určitých spoločných znakov. Môže ísť o vek, pohlavie či dokonca povolanie. Pedro Rodrigues Filho, ktorý zabil najmenej 70 osôb, je však špecifický tým, že si vraždil vrahov.

Filho sa narodil v roku 1954 v Brazílii a už od prvých momentov na tomto svete ho sprevádzalo násilie. Chlapcovu matku zbil ešte v tehotenstve jeho otec a dieťa prvýkrát otvorilo oči s prasknutou lebkou. Drobné zločiny sa ako niť vlnili celým Filhovým životom a napokon spáchal aj prvú vraždu. Mal len 14 rokov. Obeťou bol zástupca starostu, ktorý krátko predtým vyhodil mladíkovho otca z postu strážnika školy, pretože údajne kradol jedlo. Filho ho na radnici strelil brokovnicou do brucha.

Druhú vraždu spáchal onedlho. Zabil druhého školného strážnika, ktorý bol skutočným zlodejom jedla z jedálne. Potom ušiel do Sao Paula. Tu sa prakticky okamžite dostal do jedného z gangov, zabil konkurenčného dílera a zúčastnil sa niekoľkých lúpežných prepadnutí.

Kalifornský prízrak: Sériový vrah, ktorý uniká takmer 40 rokov

V Sao Paule spoznal svoju prvú lásku. Volala sa Maria Olympia a hoci boli ešte stále iba tínedžermi, žili spolu s Filhom, až kým Mariu nezabili gangstri. To spustilo ďalšie z mladíkových krvavých vyčíňaní. Vystopoval niekoľko osôb spojených s Mariinou vraždou, mučil ich a napokon zabil. To všetko v snahe dozvedieť sa, kto bol človekom, ktorý zastrelil jeho priateľku. Napokon sa mu ho podarilo vypátrať.

FOTO: Sériový vrah, ktorý si fotil obete: Jeho zábery desia

Motívom na ďalšiu vraždu bola taktiež pomsta. Obeťou nebol nik iný než Filhov otec. Ten mačetou zabil mladíkovu matku a odpykával si trest vo väzení. Syn ho navštívil a 22-krát bodol nožom. Následne mu vyrezal srdce a zahryzol doň.

Zvláštne je, že Filha zatkli až v roku 1973. Posadili ho do policajnej dodávky s dvomi ďalšími mužmi, jeden z nich bol známy násilník. Keď vozidlo zastavilo pred policajnou stanicou a muži zákona otvorili zadné dvere, zistili, že Filho násilníka zabil.

Tak začal celkom nová kapitola v živote sériového vraha. Vo väzení, kde bol obklopený inými kriminálnikmi, si začal budovať reputáciu ako zabijak vrahov. Za mrežami zbavil života 47 ľudí, väčšinu z nich tvorili práve vrahovia z rôznych gangov. Dôvod? Vraj mu to robilo radosť. Jeho obľúbenou zbraňou bol nôž či mačeta.

Najhorší kanibalskí vrahovia: Obete jedli so zvráteným potešením

Najprv mu vymerali trest odňatia slobody na 128 rokov, vo väzení mu pridali ďalších takmer 300 rokov. Brazílske zákony však umožňujú držať človeka za mrežami maximálne 30 rokov. Vo Filhovom prípade súd urobil menšiu výnimku a podržal ho vo väzení ešte o štyri roky viac.

V roku 2007 sa Filho dostal na slobodu. Pravdepodobne žije v Sao Paule a stále sa venuje tomu, čo sľúbil krátko po prepustení: zabíjaniu kriminálnikov.

Autor: Noel
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie