Centrum.sk: Piatok, 22.11.2019
meniny má Cecília
   

Zábavné parky, kde kosila smrť. Na vine bol vždy človek

15.8.2019 | Úlety

Poznáte to porekadlo, že po smiechu prichádza plač? Je viac ako isté, že pochádza z niektorého zo zábavných parkov, kde sa radostné výskanie premenilo na predsmrtnú paniku s konštatovaním exitu.


Vraždiaci Drop Tower

Vyveziete sa do výšky a zrazu nasleduje voľný pád. Brutálna zábava, žalúdok sa vám tlačí aj ušami, ale v roku 1996 jedna takáto jazda neskončila úplne šťastne. Bolo to v kalifornskom zábavnom parku, keď dvanásťročný chlapec vyletel zo sedadla. Dodnes nie je známy dôvod. Dokonca aj zámok na istení vyzeral neporušený. No pre chlapca to bola posledná jazda.

Ako z Černobyľu: Maďarský lunapark v ruinách

Vzal si ho Batman
Bolo to rýchle a smrtiace. A výstraha pre všetkých ľudí, ktorým odveje klobúk na húsenkovú dráhu, aby ho redšej oželeli, pretože ak ho aj chytia, je vcelku možné, že ho už nebudú mať na čom nosiť. Presne to sa stalo v americkom zábavnom parku, keď mladému mužovi odvialo čiapku a on sa po ňu natiahol práve cez atrakciu zvanú Batman, kde vozíky svišťali viac ako 80 kilometrov za hodinu.


Expoland

Katastrofa v japonskom zábavnom parku spôsobila jeho uzatvorenie v roku 2009 a už neotvoril svoje brány. Problémom bolo, že na atrakcii podobnej húsenkovej dráhe prišlo k vykoľajeniu vozíka a zrazu sa vo vzduchu ocitlo viac ako 20 ľudí. Najväčšou tragédiou ale bolo, že sa len devätnásťročná dievčina už neprebrala zo zranení. Dôvod? Viac ako 15 rokov sa vozíku nemenila náprava.

VIDEO: Nehoda na horskej dráhe: O život mohlo prísť 60 ľudí

Posledná jazda v Kansase
Takto by sa mohol pokojne volať aj nejaký film, alebo skôr horor. Je pravda, že ak prášite na malom vozíku z výšky vyššej ako je Socha slobody, je to trochu nebezpečné a poriadny adrenalín, ale nikto v skutočnosti nečaká, že umrie. Lenže v roku 2016 z vozíka vypadol desaťročný chlapec, ktorému zlyhalo istenie a tak bol vymrštený von. Nepomohla ani záchranná sieť a park sa dodnes znovu neotvoril.

Horská dráha smrti: zabíja jediná jazda

Action Park
Park s rovnakým názvom máme síce aj na Slovensku, ale žiadnu paniku. Reč je o zábavnom parku, ktorý zatvorili v roku 1996 v New Yersey potom, ako v ňom zahynulo šesť ľudí. Minimálne jeden zamestnanec zomrel po zásahu padajúcej skaly, iní návštevníci zomreli na utopenie, infarkty a dokonca aj na zásah elektrickým prúdom. Bol to park pre ľudí, ktorí radi hrali radi ruskú ruletu.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Poznáte hlavné mestá štátov?
Otestovalo sa 56392 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čo sa opýta blondínka tesne po tom ako porodí dieťa? Je naozaj moje?

 
Virtuálny barAdonis Adonis
  • 2 cl Vermouth Bianco
  • 1 cl Vermouth Rosso
  • 2 cl Sherry Fino
  • 1 strek likéru Orange bitter