Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín
   

VIDEO: Surová súťaž vo fackovaní: Obor prevalcoval súperov

7.4.2019 | Úlety

Možno ste už niekedy dostali „zaucho" a viete, ako to bolí. V ruskom meste Krasnojarsk sa však nedávno fackovali dobrovoľne, pred publikom a za potlesk. Konala sa tu toži netradičná súťaž.

Podobne ako v roku 2018 v Moskve boli aj dva marcové dni v Krasnojarsku v znamení úderov. Zatiaľ čo sa však v ruskej metropole fackovali len profesionáli, Krasnojarsk dal priestor aj amatérom. Každý, kto si chcel dokázať, že na to má, sa mohol postaviť k pultu a čakať na súpera. Väčšina z nich však mala smolu, keďže proti nim stál takpovediac obor.

Poľské Termopyly: v bitke pri Wizne mal Wehrmacht presilu 40:1

Pravidlá súťaže sú stále trochu nejasné a veľké slovo v nej má rozhodca. Isté však je, že jeden zo spôsobov, ktorý ukončuje súboj, je knokaut. Muž, ktorý v súťaži vyhral, takto porazil viacero súperov. Isté je, že muži nesmú mať prstene, hodinky ani náramky, aby súperovi neroztrhli kožu na tvári. Povolené sú tri údery prstami a vrchnou polovicou dlane. Nesmie sa triafať do spánku, ucha ani oka. Ak nepríde ku K.O., víťaza určí rozhodca.

Vojvodcovia, ktorí zvíťazili proti obrovským presilám

Fackovanie síce nie je oficiálnym športom, má však veľa priaznivcov. Po tohtoročnej súťaži však bude amatérov v budúcich ročníkoch asi pomenej, keďže jej dominoval obrovský chlap s rukami ako lopaty.Organizátori súťaže akosi pozabudli na delenie účastníkov do váhových kategórií. 168 kilogramov vážiaci farmár Vasilij Kamotskij tak doslova zdecimoval konkurentov. Väčšina z nich vážila asi polovicu toho čo Vasilij a zdalo sa, že ich rany mu nepôsobia bolesť.

VIDEO: Gladiátori súčasnosti: v aréne sa bijú ozajstnými zbraňami

Kamotskij jednoznačne vyhral a odniesol si výhru vo výške 30-tisíc rubľov, teda asi 400 eur. Video fackovacieho podujatia nájdete pod článkom.

Autor: Liam
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manželský rozhovor po svadobnej noci:
- Drahá moja, ako som zistil minulú noc, nebol som prvý.
- Miláčik môj, ja ako som zistila minulú noc, tak ani posledný.

 
Virtuálny barLa Conga La Conga
  • 4 cl tequily
  • 2 cl ananásového džúsu
  • 2 streky angostúry
  • 10 cl sódy
  • citrón na ozdobenie