Centrum.sk: Streda, 21.8.2019
meniny má Jana
   

VIDEO: "Spraví" vás oboma rukami: Holanďanka má unikátny talent

18.2.2019 | Úlety

Nedá sa to naučiť, len zdokonaliť techniku. Jednoducho svetový talent. S niečím takým sa žena musí narodiť. Hovorí si Rajacenna a ľudia k nej chodia, aby si odniesli nezabudnuteľné zážitky, ktoré im ostanú do konca života.

Nie je to žiadny nováčik

O Rajacenne sa svet dozvedel už v rokoch 2011, kedy mala len osemnásť rokov a predstavila svetu svoje nadanie. Hyperrealistické maľby z jej rúk boli tak impozantné, že dievča začali považovať za najväčší súčasný výtvarný talent Holandska. A to ešte nevedeli, čo všetko dokáže. Prešiel čas a dievča sa zdokonaľovalo, vylepšovalo techniku a dnes je výnimočné tým, že začalo ako svoju pravú ruku používať aj ľavačku. Dokáže vytvoriť obrázok krásny ako fotografia a to len pomocou talentu a ceruziek, a to stále nie je všetko.

FOTO: Úchvatné vystrihovačky: Dokázali by ste stvoriť podobné?

Obojručná baba
Pre bežného človeka, aj pre toho, čo má na maľovanie nadanie, je problém nakresliť ľavou rukou aspoň rovnú čiarku. No Rajacenna toho ľavačkou dokáže viac. Tvorí realistické obrazy tak krásne akoby ich maľovala dominantnou rukou. Už prestala rozlišovať medzi pravou a ľavou, cez obe jej tečie poriadna dávka talentu, ale to stále nie je všetko, čo toto dievča so svojimi rukami dokáže.

Neuveríte, čo umelkyňa robí s čajovými vreckami

Simultánna kresba
Nielenže Rajacenna kreslí oboma rukami bravúrne, ona dokáže kresliť oboma rukami, dva odlišné obrazy a to skutočne naraz. Znie to neuveriteľne, ale tá búrka v jej mozgu je niečo šialené. Ovláda obe ruky, aby dokázali robiť rozdielne ťahy. Pritom má v mysli dva rozdielne obrazy, ktoré posúva do rúk a tie kreslia neuveriteľne krásne podobizne.

FOTO: Krásna študentka kreslí len perom a ceruzkou, jej skice vám učarujú

Na konci dve ruky nakreslia dva úplne realistické obrázky akoby vyšli z kvalitného digitálneho fotoaparátu. Ide skrátka o fenomén, ktorý sa na svete len tak nevidí. Táto baba vás skratka spraví obojručne a na každom jej výtvore budete vyzerať skvele. Obrázok si môžete odniesť domov a do konca života spomínať, že vás „urobila" žena, ktorá je jediná svojho druhu na svete.

Autor: Marcos
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka vraví blondínke:
"Počula si to, že vraj Silvester vyjde tento rok na piatok?"
Blondínka na to:
"Len dúfam, že nie na 13.

 
Virtuálny barTasmanian Devil Tasmanian Devil
  • 4 cl tequily
  • 1 lyžička grenadiny
  • tabasco