Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

VIDEO: Najdesivejšia turistická trasa? Možno nie, ale určite vás znepokojí

17.10.2019 | Úlety

Keď sa človek ocitne za hranicami mesta Atlanta v americkom štáte Georgia a zamieri do prírody, je možné, že narazí na turistický chodník, ktorý ho prinajmenšom vyvedie z miery. Vraví sa, že ho nedokončil nik, kto ako malý videl horor Detská hra. Celý chodník totiž lemujú odrezané hlavy.

Turistickú trasu s výstižným pomenovaním „Doll´s Head Trail" naozaj v celej jeho dĺžke 2300 metrov lemujú hlavy bábik. Kedysi sa na mieste, ktorým prechádza, ťažila červená hlina, firma tu však ukončila prevádzku ešte v polovici 20. storočia. Po ťažbe tu ostali obrovské jamy, ktoré v priebehu rokov zatopila dažďová voda a vznikli jazierka. Tie sa stali populárnou oddychovou destináciou pre všetkých, ktorých unavil ruch veľkomesta. Napriek tomu, že jazierka ležia len pár kilometrov od Atlanty, je toto chránené územie domovom množstva divokých vtákov i vysokej zveri.

FOTO: Pár vyrába bábiky, ktoré asi nerozoznáte od živých ľudí

Najpopulárnejšou atrakciou je tu však už spomínaný Doll´s Head Trail, ktorý má prívlastok „najdesivejšia turistická trasa sveta". Zrejme je to dosť nadnesené, pretože mnohí ľudia z bábik strach nemajú, napriek tomu je chodník dosť znepokojujúci. Ide o dielo stolára Joela Slatona, ktorý kedysi rád jazdil na bicykli v okolí jazierok a z odpadu, ktorý zozbieral vytváral akési umelecké expozície. Postupne dospel až k tomu, že popri chodníku umiestňoval hlavy bábik. No a dnes už jeho úsilie podporujú viacerí turisti.

FOTO: Muž chce vyzerať ako bábika, podstupuje plastiky?

Tucty hláv vytvárajú v prírode tak trochu hororovú atmosféru, väčšina ľudí však po chodníku kráča skôr so zvedavosťou než so strachom. Vedia totiž, že civilizácia je blízko. AK by sa ale podobný chodník nachádzal kdesi v divočine a jeho autor by niekam umne nastrašil figúrku Chuckyho z filmu Detská hra, zrejme by zvedavosť rýchlo ustúpila strachu.

Autor: Liam
Foto: Flickr/Marcus O. Bst


Video k téme
Focus Media


Poznáte hlavné mestá štátov?
Otestovalo sa 56379 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie