Centrum.sk: Streda, 20.11.2019
meniny má Félix
   

VIDEO: Ľudská zoo na futbale: Fanúšikov nahnali do klietky ako zvieratá

13.4.2019 | Úlety

Riziko bitiek medzi fanúšikmi domáceho a hosťujúceho tímu existuje pri mnohých zápasoch. V poľskej 4. futbalovej lige sa ho však podarilo eliminovať na minimum. Ako? Keď zbadáte sektor pre hostí, pochopíte.

Asi stovku fanúšikov hosťujúceho Hutniku Krakow nahnali na pôde domáceho Spartaka Daleszyce do klietky ako v zoo. Ostali tak počas celých 90 minút, potom sa rozlúčili s hráčmi a odobrali sa do autobusov, ktoré ich odviezli späť do Krakowa.

FOTO: Odporné: Takto vyzerala zoo, v ktorej namiesto zvierat vystavovali ľudí

Poľské zákony jasne hovoria, že fanúšikovia domácich a hostí musia byť oddelení pevnou zábranou. Väčšinou majú hostia na štadiónoch vlastný sektor podobne ako na Slovensku. Spartakus Daleszyce si ale ako jeden z mála tímov vybral „klietkovú" alternatívu. Existuje pritom už niekoľko rokov, až nedávno sa ale dostala do pozornosti médií.

Tragické nehody v zoologických záhradách: stať sa môžu aj vám

Fotky prevzali mnohé športové periodiká v celej Európe. Vidno na nich fanúšikov Krakowa ktorí sa s problémami snažia sledovať zápas cez hrubé železné mreže. Na videu pre zmenu vidno vďačných hráčov, ktorí sa so svojimi priaznivcami prišli po zápase rozlúčiť. Mimochodom, Hutnik zdolal Spartaka 1:0.

FOTO: Najsmutnejšia zoo sveta: sem by ste rozhodne zavítať nechceli

Niektoré fankluby na internete prirovnali podmienky štadiónu Hutnika Daleszyce k obdobiu spred 40. rokov. Vtedy boli podobné klietky populárne najmä v západnej Európe.

Predstavitelia Hutnika sa vyjadrili, že ich tím hrá vo štvrtej lige už niekoľko rokov a doposiaľ sa nikto z hosťujúcich nesťažoval. Na mieste je tiež otázka, či si za podobné klietky nemôžu samotní fanúšikovia. Ich radikálnejšia časť totiž býva mimoriadne agresívna a ostáva po nej spúšť ako po zdivenom stáde nielen na samotnom štadióne, ale aj v uliciach.

„Nie sme jediným klubom, ktorý má sektor hostí vyriešený týmto spôsobom," stojí v oficiálnom vyjadrení Hutnika. „Sektor je postavený v súlade s požiadavkami a odporúčaniami polície i bezpečnostného výboru Poľskej futbalovej asociácie. O fanúšikov hostí sa staráme, je im umožnený prístup na toalety i k občerstveniu." A navyše si môžu vyskúšať, ako sa cítia zvieratá v zoo.

Autor: Noel
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Fakty o Chuckovi Norrisovi.
Otestovalo sa 5046 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Hosť vraví čašníkovi:
- Pán hlavný, prosím vás, nedalo by sa dopiecť to kurča?
- Vám sa zdá nedopečené?
- Čo ja viem, len mi z taniera vyzobáva zemiaky..

 
Virtuálny barDaiquiri Mango Daiquiri Mango
  • 4 cl bieleho rumu
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • kúsky manga
  • mango a limetka na ozdobenie