Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

VIDEO: Legendárna toaleta, kde by sa chcel vyprázdniť každý

28.4.2019 | Úlety

Máte radi akváriové rybičky a nevadí vám, ak sa ich na vás pri vyprázdňovaní obsahu čriev pozerajú stovky? Potom by ste určite neváhali s odpovedaním na volanie prírody v japonskom meste Akaši. Nachádza sa tu totiž jednoznačne najlegendárnejšia toaleta sveta.

Kaviareň Hipopo Papa bola svojho času najobľúbenejším miestom zamilovaných párov v celom Akaši. O tento status však už prišla. Dvojice sem síce stále chodia, musia sa však zmieriť aj s davmi turistov. Tí začali kaviareň navštevovať potom, ako sa jej majiteľ rozhodol, že do interiéru umiestni naozaj špeciálnu toaletu.

FOTO: Najhoršie toalety, aké kedy svet videl

Je jedinou svojho druhu na svete a to z jednoduchého dôvodu: nachádza sa v akváriu. Má presklené tri zo štyroch stien, cez ktoré je počas vykonávania potreby možné sledovať nielen stovky rýb, ale dokonca aj korytnačku. Má to len jeden háčik: ide o dámsku toaletu, takže chlapom je sem vstup zakázaný. Napriek tomu sa sem občas prešmyknú.

Čo by sa stalo, ak by ste si prestali utierať zadok?

Akváriová toaleta v Hipopo Papa tento rok oslávi 12. narodeniny. Napriek tomu ostáva jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií mesta Akaši. Na jej vytvorenie minul majiteľ v roku 2009 takmer 300-tisíc dolárov, pričom využíval systém pokus-omyl. Chcel totiž človeku sediacemu na záchode navodiť dojem, že sa vyprázdňuje v oceáne.

FOTO: Nechutné! Toto všetko je špinavšie než váš záchod

Mať v kaviarni absolútne unikátnu toaletu je však občas aj problematické. Je síce magnetom na zákazníkov, na druhej strane tu však ľudia trávia viac času, než potrebujú. Aj potom, ako vykonajú potrebu, totiž ostávajú sedieť a obdivujú život v akváriu. Ďalším zasa naopak vyprázdňovanie trvá dlhšie, lebo sú nervózni z toho, že na nich hľadia tisíce tvorov.

Jedno je však isté: ak sa niekedy ocitnete v meste Akaši, nezabudnite navštíviť kaviareň Hipopo Papa. Ide o jedno z mála miest, ktoré sa oplatí navštíviť len kvôli záchodu.

Autor: Liam
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad