Centrum.sk: Piatok, 22.11.2019
meniny má Cecília
   

VIDEO: Bizarnejší útek z väzenia ste nevideli: Zločinec sa prezliekol za ženu

15.8.2019 | Úlety

Niektorí zločinci sa nezastavia pred ničím. Najnovším dôkazom je brazílsky pašerák drog, ktorý si v Rio de Janeire odpykával 73-ročný trest. Z väzenia sa pokúsil ujsť skutočne originálnym spôsobom: v preoblečení za svoju 19-ročnú dcéru.


42-ročný Claudino da Silva rozhodne nemal malé sebavedomie. Sám seba označoval za brazílsku verziu Joaqina Guzmána, známejšieho pod prezývkou El Chapo. Tento mexický drogový boss ohúril svet svojimi dobrodružnými útekmi z väzenia a da Silva ho chcel napodobniť. Brazílčanov plán však mal isté muchy a chýbala mu Guzmánova prefíkanosť.

Skutočný príbeh Motýľa: Nakoľko bola svetoznáma kniha pravdivá?

V jednoduchosti je krása, povedal si zrejme da Silva. Zavolal dcére, aby prišla do väznice na návštevu a zobrala so sebou tehotnú kamarátku. Žena, ktorá bola v inom stave, sa vďaka tehotenstvu vyhla vstupnej prehliadke. Pod šatami však skrývala aj silikónovú masku a parochňu.


Da Silva si v nestráženej chvíli nasadil masku i parochňu, ukončil návštevu a pokúsil sa bezstarostne vykráčať z väzenia. Usvedčený kriminálnik a vodca gangu s názvom Červený rozkaz, ktorý patrí k najbrutálnejším zločineckým organizáciám v Brazílii, sa naozaj ponášal na vlastnú dcéru.

FAKTY X: Štvrťstoročie na samotke: Prečo ženu držala vo väzení vlastná rodina?

Na vrátnici si muž v maske, parochni a tričku s tromi ružovými šiškami vypýtal občiansky preukaz svojej dcéry. Šokujúce je, že sa vôbec dostal tak ďaleko. Až tu si dozorcovia všimli nervózne správanie „Slečny" da Silvovej. Netrvalo dlho, kým zistili, kto pred nimi naozaj stojí. Donútili väzňa pomaly sa odstrojiť a všetko nakrúcali na mobily.


Úrady označili bizarný pokus o útek za „zúfalú snahu". Da Silva totiž nechal za mrežami svoju dcéru, keďže spoza mreží mohli vyjsť len dvaja ľudia. Mladá žena teraz čelí obvineniu z napomáhania k úteku z väzenia a je možné, že strávi dva roky za mrežami. Tehotnú ženu zatiaľ neobvinili.

Tajné zariadenia, kde mučia väzňov: Majú ich Američania, Rusi i Číňania

Nešlo pritom o prvý da Silvov pokus o útek. Už v roku 2013 sa s ďalšími kumpánmi pokúsili ujsť kanalizáciou podobne ako hlavný hrdina filmu Vykúpenie z väznice Shawshank. Dozorcovia ich ale chytili. Sme zvedaví, s čím tento kriminálnik vyrukuje nabudúce.

Autor: Liam
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Ste hypochonder?
Otestovalo sa 14850 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čo sa opýta blondínka tesne po tom ako porodí dieťa? Je naozaj moje?

 
Virtuálny barAdonis Adonis
  • 2 cl Vermouth Bianco
  • 1 cl Vermouth Rosso
  • 2 cl Sherry Fino
  • 1 strek likéru Orange bitter