Centrum.sk: Piatok, 22.11.2019
meniny má Cecília
   

Vďaka tomuto pivu sa vraj chlap stal ženou: Pozor na to, čo pijete

2.7.2019 | Úlety

Mladý muž Thomas Bower si chcel ako každý chlap v lete kúpiť len dobre vychladené pivko. Lenže zistil, že ako muž za Pink IPA zaplatí o 20 percent viac ako žena a to ho dostalo skutočne do rozpakov. Prečo by mal ako mužský zákazník za pivo platiť viac? Bol teda nútený spraviť zo seba ženu, aby ušetril. Takto rovnoprávnosť v praxi nevyzerá.

Rodové rozdiely

Už je to tu. Neoprávnená diskriminácia, ako povedal vo svojej kampani Donald Trump a vyhral prezidentské voľby. Thomas Bower mal jednoducho chuť na pivo a nevidel dôvod na to, aby ako muž mal za pivo v cene päť dolárov platiť až 6,3 dolára. Vykašľal sa na smäd a povedal si, že sa vráti ako žena, aby ušetril. Nemieni platiť za niečo viac len preto, že sa nenarodil v správnom pohlaví.

Vysnívaná diéta každého muža: Chlap prežil pôst len pitím piva

Kampaň, ktorá sa minula účinku
Propagácia tohto piva za zvýhodnenú cenu v pivovare BrewDog mala byť súčasťou kampane poukazujúcej na rozdiely v odmeňovaní mužov a žien. No nechtiac si podnik spôsobil problém. Thomas si totiž nakoniec po prestrojení za ženu kúpil pivo za zvýhodnenú cenu a to bolo vodou na mlyn, aby dal podnet na prešetrenie tejto cenovej politiky súdom.

Pivná potopa: Keď zlatistý mok zabíjal ľudí

Čo sa vlastne stalo? Súdil sa kvôli tomu, že tu nejde o upozornenie na rozdiely, ale naopak za absolútny vrchol diskriminácie, keď má jedno pohlavie na úkor druhého výhody.

Zaujímavosti z dejín piva: Viete, kto vymyslel tekutý chlieb?

Vyhral súd
Na prvý pohľad bizarné súdne konanie voči pivovaru Thomas vyhral. Sudca sa priklonil na jeho stranu. Zjavne očividný pivár, ktorý chápe, že je nespravodlivé, ak má muž platiť viac za orosenú fľašu piva. Vďaka rozsudku tak Thomas získal odškodné 1254 dolárov a sudca Marshall Phillips zohľadnil, že Thomas bol ponížený ako muž, keď sa musel prestrojiť za ženu, aby získal cenovú výhodu. Thomas by si tak mohol za vysúdené peniaze nakúpiť piva aj do zásoby, ale on daroval túto sumu na boj ženskému hnutiu za zrovnoprávnenie platov. Na druhej strane tvrdí, že ísť cestou toho, že muži by mali za pivo platiť viac, je skutočne scestné.

Autor: Marcos
Foto: BrewDog


Focus Media


Otestujte si svoje erotické IQ
Otestovalo sa 32850 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čo sa opýta blondínka tesne po tom ako porodí dieťa? Je naozaj moje?

 
Virtuálny barAdonis Adonis
  • 2 cl Vermouth Bianco
  • 1 cl Vermouth Rosso
  • 2 cl Sherry Fino
  • 1 strek likéru Orange bitter