Centrum.sk: Piatok, 24.5.2019
meniny má Ela
   

Ušetrite si problémy: Čo NIKDY nesmiete robiť na letisku

8.2.2019 | Úlety

Letiská - niekto ich nenávidí a niekto ich priam zbožňuje. Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, mali by ste mať vždy na pamäti pravidlá, ktoré vás uchránia od problémov pri lietaní. Pozrite sa, čo by ste nikdy nemali spraviť na letisku.

Prísť neskoro

Zmeškať let nie je nič príjemné. Nielen, že vám to naruší plány, ale aj budete mať mnoho zbytočných opletačiek s vybavovaním nového letu. Oveľa lepšie je dať si záležať na tom, aby ste sa stihli dostaviť na všetky potrebné letiskové úkony včas.

Žiadať pilota o pomoc
Pilot sa môže zdať ako ten pravý, kto by vám mohol poradiť s orientáciou na letisku, ale v skutočnosti je veľmi pravdepodobné, že natrafíte na pilota, ktorý nie je na svojom domovskom letisku, ale touto destináciou iba prechádza a je rovnako stratený, ako vy.

Toto vám nikto dopredu nepovedal: Ako sa zmení váš život po svadbe?

Opiť sa

Možno je lietanie pre vás stresujúce a myslíte si, že pohárik (alebo dva, alebo viac) vám uľaví. Pravda je však taká, že po alkohole vám bude ešte horšie, než pred ním. A ešte vás aj nemusia pustiť na palubu lietadla, ak budete viditeľne pod vplyvom alkoholu. Problémom sa vyhnete, ak sa s požívaním alkoholických nápojov zdržíte až do príchodu do cieľovej destinácie.

Zabudnúť si niečo na kontrole

Počítače a tablety sa na väčšine letiskových kontrol dávajú do samostatných nádob, ale veľmi veľa ľudí si ich tam aj zabudne. Nenechajte sa strhnúť uponáhľanosťou ostatných, ale po bezpečnostnej kontrole si prezrite, či máte všetky svoje veci.

Spať
Spať na letisku je veľmi odvážne a nebezpečné. Spiaci človek je ľahkou korisťou pre zlodejov, ktorí sa môžu bez ostychu realizovať.

FOTO: Pomôž si sám: Zlepšováky, na ktoré nedáte dopustiť

Fotiť si cudzích ľudí
Mnohí sa radi podelia o svoje cestovateľské dobrodružstvá s priateľmi na sociálnych sieťach. Pokiaľ si fotíte iba seba, prípadne, lietadlo alebo svoju batožinu, je všetko v poriadku, ale ostatných ľudí na letisku fotiť nesmiete. Je to neslušné, narušuje to ich súkromie a nemáte na to ich súhlas. Navyše, pri fotografovaní iných ľudí môžete pôsobiť podozrivo a letisková bezpečnostná služba vám môže urobiť rozšírenú bezpečnostnú prehliadku.

Stratiť pojem o čase
Letiská poskytujú čoraz viac možnosti zábavy pre cestujúcich a pri nakupovaní v bezcolných obchodoch, v reštaurácii alebo vo wellness môžete rýchlo stratiť pojem o čase a zmeškať výzvu na svoj let.

Autor: Theo
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa


- Kedy je blondína múdrejšia ako počítač ?
- Keď je počítač vypnutý.

 
Virtuálny barCognac Cocktail Cognac Cocktail
  • 3 cl koňaku
  • 1 cl ginu
  • 1 cl pomarančovej šťavy
  • 2 streky Curacaa
  • citrónová šťava