Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

Upíri v ľudskej koži: Vrahovia, ktorí pili krv obetí

8.11.2019 | Úlety

Literatúra je plná vymyslených príbehov o monštrách, ktoré pijú ľudskú krv. Ľudia milujú horory, radi sa boja a prežívajú príbehy, ktoré sa ich bytostne netýkajú. Viete, že naša história je tiež plná reálnych „upírov"? Ide o psychopatické osobnosti s neuhasiteľným smädom po krvi.

Cutomu Mijazaki - vyvrheľ spoločnosti

Japonský sériový vrah zmrzačil a zavraždil štyri malé dievčatká. Vraždy spáchal v rokoch 1988 až 1989 v tokijskej prefektúre Saitama. Jeho najmladšia obeť mala iba štyri a najstaršia sedem rokov. Okrem sexuálneho ukájania sa na mŕtvych deťoch pil krv svojich obetí a konzumoval ich horné končatiny. Neskôr terorizoval rodiny obetí tým, že im posielal úchylné listy, v ktorých opisoval svoje ohavné činy. Svoje skutky nikdy neoľutoval. Popravili ho 11 rokov po zatknutí. Dodnes už len zmienka o jeho mene vyvoláva pohŕdanie a znechutenie naprieč celou japonskou verejnosťou.

Nie sú len z rozvrátených rodín: Nebezpeční vrahovia z vyššej spoločnosti

Fritz Haarmann - nemecký mäsiar
Nemecký sériový vrah známy aj ako upír či mäsiar z Hannoveru, spáchal od roku 1898 do roku 1924 najmenej 27 vrážd, za ktoré ho odsúdili na trest smrti. Obete vo veku desať až 22 rokov týral a viaceré zabil tak, že sa im zahryzol do krku. Následne rozpredal ich osobné veci a na čiernom trhu dokonca obchodoval s ľudským mäsom. Vraždy, ktoré mal na svedomí patria medzi tie najbrutálnejšie v histórii Nemecka. Počas poslednej cesty ku gilotíne svoje činy oľutoval, ale strach zo smrti nemal. Zaujímavosťou je, že vedci si odložili jeho mozog, aby ho mohli neskôr skúmať. Dnes sa nachádza na lekárskej univerzite v Gottingene.

Philip Onyancha - africký šialenec

32-ročný Philip Onyancha sa po sedemnástej vražde priznal kenskej polícii, že vraždil deti a ženy a pil ich krv počas kultového rituálu. Tvrdil, že vraždy spáchal pod vplyvom diabla, ktorý túžil po krvi. Na otázku, prečo si vyberal za obete ženy a deti odpovedal, že boli pre neho slabšími súpermi. K vraždeniu ho vraj priviedla jeho učiteľka, ktorá u neho prebudila potrebu pitia krvi. Počas výsluchu sa polícii priznal, že plánoval zabiť celkom sto ľudí.

Zabijak vrahov: Filho si obete starostlivo vyberal

Mauricio Lopez - „Zorro" pomstiteľ
Keď Mauricio Lopez zistil, že jeho neter Mariella má pomer so švagrom (sestriným manželom) Macariom Cruzom, rozhodol sa celú záležitosť ukončiť krvou. Cruzovou krvou. Počas hádky bodol Macaria priamo do srdca a pečene, pričom vraždu spáchal pred samotnou Mariellou a jej štyrmi deťmi. Potom si vzal plastový pohárik, naplnil ho mužovou krvou a pred svedkami ho vypil.

Daniel a Manuela Rudovci - šialený manželský pár

Manželia Rudovci zasvätili svoj život satanovi. Radi podnikali výlety do Anglicka a Škótska, kde prespávali v hroboch a prevádzkovali satanistické rituály. Počas jedného z nich v roku 2001 zavraždili Danielovho kamaráta Franka Hackerta 66 ranami kladivom a nožom. Následne mali manželia sex v pripravenej rakve a spoločne pili Frankovu krv. Na otázku, prečo vraždili polícii povedali, že Frank bol veľmi vtipný, preto ho obetovali satanovi ako jeho šaša. Za svoj čin dostali 16 a 13 rokov väzenia.

Richard Chase - posadnutý krvou

Richard Chase, známy ako „upír zo Sacramenta", zabil šesť ľudí v rozpätí jedného mesiaca, pričom konzumoval ich pozostatky a pil ich krv. Jeho obeťami boli dospelí, ale aj malé deti, napríklad 22-mesačný David Miroth. Okrem toho, že jedol orgány svojich obetí, vrátane mozgov, bol aj nekrofil. Richard prejavoval známky psychických problémov už v ranom veku, počas dospievania získal povesť alkoholika a chronického užívateľa drog.

Bizarná smrť sériového vraha: Aachenského škrtiča našli šokovaní dozorcovia

Krv ho až nezdravo fascinovala, čo potvrdzuje jeho hospitalizácia pre otravu krvi v dôsledku aplikovania injekcie s králičou krvou. Za svoje činy dostal Richard Chase trest smrti v plynovej komore. 26. decembra 1980 ho však našli v cele mŕtveho, keď sa predávkoval predpísanými antidepresívami.

Autor: Radomír
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica