Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín
   

Trest ako v stredoveku: Zamestnankyňu priviazali k stromu za najmenší prečin

5.6.2019 | Úlety

V arabskom svete nie sú robotníci z Filipín ničím výnimočným. Ide o pomerne lacnú pracovnú silu, ktorá zväčša vykonáva jednoduché, no namáhavé činnosti. Filipínky neraz fungujú doslova ako slúžky a ako sa nedávno ukázalo, v Saudskej Arábii sa k nim v niektorých rodinách správajú ako v stredoveku.

26-ročná Lovely Acosta Baruelo ešte nedávno pracovala u bohatej rodiny v saudskoarabskom Rijáde. Robila v podstate všetko, o čo ju požiadali, najčastejšie išlo o upratovanie. A práve pri tejto činnosti sa dopustila chyby, za ktorú ju zamestnávatelia potrestali priam stredovekým spôsobom.

Krvavý orol: Vikingské mučenie, ktoré spravilo z odsúdenca trosku

Lovely totiž upratovala garáž a za týmto účelom vytiahla von záhradný nábytok. Zbytočne ho však vystavila slnečným lúčom a mohla ho tak poškodiť. Adekvátnym trestom by bolo nanajvýš napomenutie, rodina však miesto toho pristúpila k drastickejšiemu opatreniu. Ženu spútali a priviazali k palme na záhrade.

Zvyšok personálu sa jej bál pomôcť, jeden muž však nabral odvahu aspoň na to, aby celý incident nafotil a zábery uverejnil na internete. Filipínske ministerstvo zahraničných vecí reagovalo vyhlásením, že o celej afére vie a pracuje na tom, aby dostalo ženu späť do rodnej krajiny. Napokon sa to podarilo a Lovely vítali na letisku v Manile zástupy ľudí i médiá.

Najbrutálnejšia poprava pochádza z Číny, človek zomieral po tisíckach rezov

Žena poďakovala všetkým, ktorí vyjadrili svoje pobúrenie a donútili tak ministerstvo konať. Zároveň však požiadala o pomoc pre svojich kolegov, ktorí u rodiny v Rijáde ostali. Bojí sa totiž o ich bezpečnosť. Vzhľadom na to, aký osud ju postihol, sa niet čomu čudovať.

Autor: Liam
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manželský rozhovor po svadobnej noci:
- Drahá moja, ako som zistil minulú noc, nebol som prvý.
- Miláčik môj, ja ako som zistila minulú noc, tak ani posledný.

 
Virtuálny barLa Conga La Conga
  • 4 cl tequily
  • 2 cl ananásového džúsu
  • 2 streky angostúry
  • 10 cl sódy
  • citrón na ozdobenie