Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

Šialené párty, o ktorých história mlčí

13.10.2019 | Úlety

Dejepisné knižky sú plné pekných príbehov, hrdinov a šľachetných ľudí. Diplomatických riešení aj spravodlivých na strane víťazov vojen. Avšak história ľudstva má aj inú stránku. Tú, bez ktorej by svet nevyzeral ako vyzerá, ale dejepis o nich mlčí. Aby sme sami pred sebou možno vyzerali lepší ako sme. Ale aj divoké párty, oslavy a orgie formovali dejiny. Často významnejšie ako politické rozhodnutia.

Bakchanálie

Slávne rímske večierky, ktoré ašpirovali na umelecko - literárne kluby, ale keďže boli do istej miery aj oslavou boha vína Bacchusa, tak sa pilo, hodovalo a súložilo. Práve bakchanálie sa považujú za zosobnenie skupinového sexu, ktorý sa začal prezentovať ako verejný pôžitok a monogamia dostávala na frak. Mladé poetky prišli čítať svoje diela a často sa stali otrokyňami vlastného tela.

Orgie v minulosti: Naši predkovia neboli žiadni svätuškári

Orgie v Egypte
Egypt je civilizáciou tak trochu nepoznanou, pre niektorých božskou, ale ani Egypťania podľa archeologických výskumov nepohrdli poriadne divokými žúrmi. Tie sa odohrávali v chráme Mut v Luxore za čias panovania Hatšepsut. Išlo o divoké nočné párty, ktoré mali cieľ oslavovať znovuzrodenie. No a všetko sa odohrávalo za prítomnosti piva, hudby a sexuálnych radovánok. Pretože nahota bola bežnou súčasťou egyptských žúrov a potuženie alkoholom tak ľahko spravilo z osláv skupinový sex, z ktorého sa Egypťania preberali až ďalší deň ráno.

Snctm: Skratka, ktorá zaručí sex s celebritou. Prijmete pozvanie?

Najväčšie hody sveta
Písal sa rok 1720 a cisár Qing oslavoval 66. narodeniny. To bola párty, akú svet ešte nevidel. Cisár počas troch dní hostil 2 500 hostí. Víno tieklo ako rozbúrená rieka, k dispozícii bolo tristo druhov jedál a občerstvenia. Spolu s knedľami, kačicami a pečenými prasiatkami. Hostia sa zabávali a pravda aj taká, že málokto si na hostinu pamätal, pretože súčasťou boli aj výpadky pamäte rôznej dĺžky. Aspoň že história túto udalosť zaznamenala.

Najlepšie podujatia, kde si užijete nahotu zadarmo

Najväčšia párty 20. storočia
Usporiadal ju Truman Capote. A keď robí párty bohém a spisovateľ, tak je to zábava, ktorá sa zapíše do dejín. Už len fakt, že sa párty konala v luxusnom hoteli Plaza a k dispozícii bolo 450 fliaš šampanského pre 504 osôb, je zaujímavý. A to nebolo všetko. Množstvo ďalšieho alkoholu, vína, piva, tým všetkým oslavovali prítomní fenomenálny úspech autorových kníh. Škoda, že dnes už nežijú spisovatelia Capoteho bohémskeho razenia.

Autor: Marcos
Foto: Public Domain


Focus Media


Vyznáte sa vo svete rozprávok?
Otestovalo sa 47006 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie