Centrum.sk: Štvrtok, 22.8.2019
meniny má Tichomír
   

Sérioví vrahovia zo strednej Európy: Jeden z nich unikol trestu

26.12.2018 | Úlety

Beštie so srdcom z kameňa a temnými chúťkami sa nevyskytujú len vo filmoch a v Amerike. Aj európsky kontinent sa môže pochváliť vrahmi, ktorí sa mnoho rokov tvárili ako neviniatka, kým sa neukázala ich pravá tvár.

Volker Eckert

Tento pán vyčíňal v nemeckých uliciach, ale nielen tam. V roku 1974 mal 15 rokov a tento vek oslávil svojou prvou vraždou. Išlo o spolužiačku, ktorej smrť ostala visieť ako nedoriešená. Eckert sa následne na dlhé roky stiahol do ústrania, ale ženy mu nikdy nedali pokoj. V roku 1988 bol odsúdený na 12 rokov za znásilnenie. Po prepustení väzby sa však zamestnal ako vodič kamióna a to mu umožnilo svoje vražedné chute prejaviť naplno. Cestoval a zabíjal.

Sériový vrah sa dá odhaliť už v detstve, k zabíjaniu ho predurčí 7 vlastností

Počas rokov 2001 až 2006 zabil päť prostitútok, pričom sa mu pripisuje ešte ďalších sedem vrážd. Ako ho nakoniec dostali, keďže sa vyznačoval tým, že zabíja v rôznych kútoch? Jeho auto bolo zaznamenané pri jednom z miest vraždy. Následne po zadržaní polícia objavila fotografie jeho obetí. Napriek tomu Volker Eckert unikol spravodlivosti a v roku 2007 spáchal samovraždu.

Petr Zelenka
Má 42 rokov a odpykáva si doživotie. Je aj neslávne známy ako heparínový vrah z Jihlavy, ktorý úradoval na jednotke intenzívnej starostlivosti v Havlíčkovom Brode. Pacientom však príliš nepomáhal, ak sa teda nemyslí pomocou rýchlejší príchod konca. Od mája do septembra sa mu podarilo sedem vrážd a desať pokusov.

Bizarná smrť sériového vraha: Aachenského škrtiča našli šokovaní dozorcovia

Zelenka sa k činom priznal, no ani poľahčujúca okolnosť, v rámci ktorej tvrdil, že zabíjal len tie najťažšie prípady, pri ktorých nebola šanca na uzdravenie, mu nepriniesli úľavu. Na slobodu by sa pohol pri podmienečnom prepustení dostať najskôr v roku 2038.

Erich Hauert
Švajčiar, ktorý sa podpísal nielen pod vraždy, ale aj pod to, že vo švajčiarsku sa sprísnili tresty pre sexuálnych zločincov. Posledným jeho dielom bolo zavraždenie dvadsaťročného skauta Pasquala Brumanna v roku 1993. Toho nielen zabil, ale aj znásilnil. Paradoxné bolo, že Erich Hauert bol pre políciu dobre známym menom, pretože mal na konte už 11 znásilnení a dve vraždy. Dokonca nepohrdol ani 72-ročnou ženou.

Najinteligentnejší vrahovia: Mali IQ géniov a rozsievali smrť

V roku 1983 bol zatknutý a ak si kladiete otázku, ako teda mohol vraždiť, dôvodom bol benevolentný väzenský režim. Za dobré správanie bolo umožnene Hauertovi dostať v roku 1993 dovolenku a tak prvé, čo spravil na slobode bolo, že išiel ukojiť svoju túžbu po znásilnení a krvi. Aj vďaka tomuto prípadu sa vo Švajčiarsku sprísnili väzby pre sexuálnych deviantov a vrahov.

Autor: Marcos
Foto: Public Domain


Focus Media


Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 17935 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Chlap, ktorý sa ledva drží na nohách,sa pýta okoloidúceho:
Kde je tu zväz abstinentov?
Idete sa prihlásiť.
Nie, vyškrtnúť !

 
Virtuálny barNesAmaretto NesAmaretto
  • 4 cl mandľového likéru
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • 2 lyžičky cukru
  • 10 cl NESCAFÉ frappé