Centrum.sk: Streda, 20.11.2019
meniny má Félix
   

Šampionáty, ktoré vás zabijú, alebo z vás spravia lepšieho chlapa

4.9.2019 | Úlety

Súťaživosť a prekonávanie vlastných limitov je príznačnou vlastnosťou mužského pokolenia. Ak túžite dať životu poriadnu výzvu, máme pre vás šampionáty, ktoré nemusíte rozchodiť, ale ak sa prebojujete na predné priečky, tak vám úspechy budú závidieť ešte aj vaše vnúčence.


Zadržiavanie moču

Traduje sa, že túto disciplínu naštartoval Tycho Brahe, ktorému v 16. storočí praskol mechúr a umrel. Teda niečo podobné, ako prvý maratónec, ktorý niesol správu z Maratónu do Atén a po dobehnutí vysilením zahynul. Dnes sa tisíce bežcov odhodlávajú prežiť tento beh a samozrejme sú na svete aj nasledovníci výzvy v zadržiavaní moču. Takéto súťaže sú založené na tom, kto dlhšie vydrží nezájsť na záchod a pritom vypiť každých 15 minút pohár vody. Je to trochu ruská ruleta, či vám skôr povolia zvierače, alebo mechúr a pôjde o poslednú súťaž v živote. Ide však o dobrý tréning na cesty autobusom.

FOTO: Najsexy šport? Volejbal je jasným favoritom

Najdlhší bozk
Ak vyhráte túto súťaž, tak budete snom každej ženy, pretože v takomto prípade sa rozhodne nedá povedať, že sa bozkávate málo alebo krátko. Lenže pozor, tu ide skutočne o život. Nejde ani tak o to, že by ste sa zadusili, ale o skon z vyčerpania. Navyše, ak jeden z dvojice zaspí, dvojica je diskvalifikovaná. A čo je na tejto súťaži najväčší oriešok? Vydržať. Pretože momentálne víťazi z Thajska majú za sebou prvú cenu za bozk, ktorý trval 58 hodín, 35 minút a 58 sekúnd.

FOTO: Konkurencia pre Sagana? Cyklista má gigantické stehná

Výdrž v saune
Asi nie je nezvyčajné, že táto súťaž sa organizuje v Mekke saunovania, vo Fínsku. No pri súťaži sú trochu upravené pravidlá. Bežná fínska sauna má priemerne 80 stupňov Celzia, ale tá na súťaži má 110 stupňov. Je to viac ako bod varu vody a teplota, pri ktorej už môžete aj koláče vkladať do rúry. V takomto teple víťaz z roku 2009 Timo Kaukonen vydržal tri minúty a 46 sekúnd. Keď však chcel svoj výkon zopakovať o rok, vytiahli ho von s ťažkými popáleninami. Nakoniec bola súťaž oficiálne zastavená, ale v kuloároch sa hovorí, že Fíni radi a často súťažia aj ďalej.

VIDEO: Ľudská zoo na futbale: Fanúšikov nahnali do klietky ako zvieratá

Výdrž v ľade
Opakom saunovania je schopnosť vydržať v ľade. Tú roku 2014 predviedol Jin Songhao a stanovil svetový rekord, keď bol zasypaný kockami ľadu celú 1 hodinu, 53 minút a desať sekúnd. V roku 2019 prelomil jeho rekord Josef Koeberl a keď vydržal dve hodiny, osem minút a 47 sekúnd. Avšak najväčším borcom čo sa týka chladu je Wim Hof ktorý si sám zvyšuje svoju telesnú teplotu a preto udržal rekordy za najdlhšie kúpanie pod ľadom, beh naboso na polárnom kruhu a lezenie na zasnežené hory len v šortkách.

Prelezenie fretky
Dáte si legíny a pod ne fretku. To je všetko. Ide o súťaž, pri ktorej musíte mať fretku pod legínami čo najdlhšie, aby vás neuhryzla. Od roku 1981 je rekordom čas 5 hodín a 26 minút. Tak toto absolvovať je už skutočne úctyhodný výkon. Nie je dovolená ani len spodná bielizeň, takže fretka sa celé minúty bude obšmietať okolo vášho prirodzenia.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Hosť vraví čašníkovi:
- Pán hlavný, prosím vás, nedalo by sa dopiecť to kurča?
- Vám sa zdá nedopečené?
- Čo ja viem, len mi z taniera vyzobáva zemiaky..

 
Virtuálny barDaiquiri Mango Daiquiri Mango
  • 4 cl bieleho rumu
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • kúsky manga
  • mango a limetka na ozdobenie