Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín
   

Rozprávkové prekvapenie: Takýto poklad v trezore po prapradedkovi nečakal

19.10.2017 | Úlety

Upratovanie starých vecí sa môže zmeniť na vzrušujúce pátranie v momente, ako objavíte niečo, čo ste ani vo sne nečakali. To sa stalo aj užívateľovi stránky imgur, ktorý vystupuje pod prezývkou 70Becks.

Zo strýkovho domu si mal vziať trezor, ktorý kedysi patril jeho prapradedkovi a potom prastrýkovi. S dedkovou pomocou sa mu ho podarilo otvoriť a našiel v ňom pozostalosť po prastrýkovi, ktorý trezor používal. Okrem rôznych dokumentov a spomienok v ňom našiel dva listy, ktoré ho nechali v úžase.

Boli to dva certifikáty spolu na 30 akcií v spoločnosti Walt Disney. Objaviteľ si myslel, že akcie sú už dávno predané a certifikáty sú bezcenné, tak si ich chcel iba odložiť na pamiatku a zarámovať. O svoj kuriózny objav sa podelil na stránke imgur a nemohol nič lepšie urobiť.

Vdova po Hefnerovi síce nezdedí nič, ale neostane na holo

Vďaka komentárom k jeho príspevku na stránke sa objaviteľ dozvedel, že pri predaji akcií sa certifikáty likvidujú, takže ak stále existujú, sú stále platné. 70Becks teda rozbehol proces a so súhlasom rodiny chce prepísať certifikáty na svoje meno. Navyše, namiesto 30 akcií môžu certifikáty reprezentovať 60, ba dokonca až 90 akcií.

Aká je v súčasnosti ich presná hodnota sa objaviteľ snaží zistiť, ale verí, že to môže byť až 50-tisíc amerických dolárov (v prepočte približne 42-tisíc eur). Svojho rozprávkového pokladu sa však nemieni vzdať, chce si ho ponechať ako rodinné dedičstvo.

Autor: Tatiana
Foto: Imgur.com / 70Becks


Focus Media


Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 18170 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manželský rozhovor po svadobnej noci:
- Drahá moja, ako som zistil minulú noc, nebol som prvý.
- Miláčik môj, ja ako som zistila minulú noc, tak ani posledný.

 
Virtuálny barLa Conga La Conga
  • 4 cl tequily
  • 2 cl ananásového džúsu
  • 2 streky angostúry
  • 10 cl sódy
  • citrón na ozdobenie