Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

Rodiny zo skutočných domov hrôzy: Neuveríte, čo zažili

19.10.2019 | Úlety

Dom hrôzy je obľúbená filmová kulisa. Dokonca sa stala takým hororovým klišé, že už málokto verí, že skutočne existuje. No takéto domy sú skutočné a obyvateľov vedia dostať až na druhý svet. Alebo na jeho prah.

Smurlovci

Nie je to ľahké, keď si vezmete na dom hypotéku a musíte v ňom bývať ako Smurlovci v Pennsylvánii. Až 13 rokov rodinu mučili duchovia, ktorí tu mali prebývať. Okrem toho, že duchovia rodinu obťažovali, tak boli aj svedkami udalostí, ako neznáma sila hádzala ich psa o stenu. Démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci v objekte identifikovali štyroch duchov. Išlo o neškodnú starú dámu, násilné mladé dievča, muža, ktorý zomrel v dome a démona, ktorý ovládal ostatných troch duchov. A bol poriadne desivý. V roku 1987 sa nakoniec rodina vykašľala na majetok a utiekla zo svojho domu bez návratu.

Miesta, kde po zotmení ožíva smrť. Boja sa tu aj najväčší odvážlivci

Enfieldský poltergeist
Dom hrôzy sa nachádzal na 284 Green Street v Enfielde v Anglicku. Terorizoval hlavne trinásťročnú Margaret a jedenásťročnú Janet, ktoré počuli hlasy, posúvanie stoličiek, po miestnosti lietali knihy aj veci a nakoniec aj samotné dievčatá. Keď prišli na adresu lovci duchov, mysleli si, že nájdu dom plný strašidelných historiek dvoch dospievajúcich detí. No nebolo to tak. Išlo o skutočnosť. Fotografka Graham Morris dokonca zachytila obraz levitujúcej Janet.

FOTO: Stavby ako pre superzločincov: páčia sa vám, alebo naháňajú strach?

Lemp Mansion
Strašidelný dom sa nachádza v Missouri a jeho steny pamätajú mnohé. V roku 1901 bol William J. Lemp psychicky na dne po tom, ako jeho syn Frederick Lemp zomrel na vážnu chorobu. V roku 1904 William spáchal samovraždu. V roku 1920 sa Elsa Lemp Wright zastrelila v dome po tom, ako ukončila manželstvo. Kvôli problémom v podnikaní sa zastrelil aj ďalší syn Billy. V roku 1949 sa ďalší Williamovsyn Charles Lemp zastrelil po tom, ako odpravil rodinného psa. Jediným prežívajúcim synom ostal Edwinom Lempom, ktorý zomrel prirodzenou smrťou, ale chcel, aby po jeho smrti usadlosť zrútili.

Sprague Mansion
V roku 1967 sa Robert a Viola Lynchovi presťahovali do panského sídla. O tomto dome na Rhode Island dnes vedia všetci, ale na konci 60. rokov to vyzeralo ako príjemné miesto na život. Kým nočný strážca Bob Lynch nezistil, že v dome straší. Pomocou tabuľky Ouija kontaktovali ducha, ktorý potvrdil, že ide o ducha Amasa Spragua, ktorého telo bolo objavené v hrobe blízko domu v roku.

Takto vyzerá strach. Fotky, z ktorých nezaspíte

Lutzovci
Presne počas magického dátumu 13. novembra 1974 zavraždil Ronald DeFeo na ulici 112 Ocean Drive na Long Islande svojich rodičov, dvoch bratov a dve sestry, zatiaľ čo pokojne spali v posteli. Butch neskôr tvrdil, že ho mučili hlasy, ktoré mu nariadili zabiť jeho rodinu. Lenže ešte zaujímavejšie je, že o rok neskôr sa George a Kathleen Lutzovi nasťahovali do domu so svojimi tromi deťmi. George sa potom údajne začal prebúdzať každý deň o 3:15, teda presne v čase, keď Butch zmasakroval svoju rodinu. Aj preto je dom na Ocean Drive stále známy ako jeden z najstrašidelnejších domov v Amerike a podľa tejto tragédie bol natočený aj horor 3:15 zomrieš.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie