Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

Prinútil ich diabol: Zločiny, ktoré ľudia zvalili na posadnutosť

18.10.2019 | Úlety

Keď niekto spácha samovraždu, ľudia často hovoria o jeho boji s „démonmi". Niektorí zločinci veria v démonov a iní v nich dokonca veria až tak, že ich robia zodpovednými za svoje správanie a činy. Lenže súdy na to neberú ohľad. Sadistické vraždenie nie je možné ospravedlniť posadnutím démonmi.

Šialenstvo extrémneho násilia

Začiatkom tohto roka v rámci štúdie o kriminalite vo Veľkej Británii zistili, že jednu z najvyšších mier vlámaní má mesto Luton. 26. mája 2015 však bol dejiskom inej hrôzy. V tú noc išiel 32-ročný Jason Nelson do domu 20-ročného Jordana Maguirea, aby si kúpil dávku. Namiesto toho dílera niekoľkokrát bodol a potom utiekol. Keď ho polícia zatkla v Trinidade a Tobagu a vydala späť do Veľkej Británie, bývalého kriminálnika obvinili aj z iných zločinov.

Nakreslil Codex Gigas sám diabol? O stredovekej knihe kolujú legendy

V tú istú noc totiž Nelson sexuálne napadol 25-ročnú a 60-ročnú ženu, ktoré žili na statku neďaleko Maguiera. Nelson ospravedlnil svoje činy tvrdením, že v danú noc ho posadol démon. On mu povedal, aby najprv zabil Maguirea a potom znásilnil babičku pred vnúčatami. Neskôr sa pokúsil tvrdiť, že Maguirea zabil v sebaobrane, ale v októbri 2015 ho súd odsúdil na doživotie s možnosťou prepustenia po dvadsiatich siedmich rokoch.

Posadnutie pri exorcizme

Keď 16. februára 1981 zavraždili 40-ročného Alana Bona, išlo o prvú vraždu v americkom Brookfielde od založenia mesta pred 193 rokmi. Bona bodli viac ako dvadsaťkrát vreckovým nožom. Jeho vrah, 19-ročný Arne Cheyenne Johnson, sa postavil pred súd a vyhlásil najneobvyklejšiu obranu - nevinný z dôvodu posadnutia démonom. Bez príbehu o démonovi by išlo o jednoduchý prípad. Johnson bodol svojho prenajímateľa Bona, keď sa dostali do sporu. Polícia ho zatkla len dva kilometre od miesta činu. Korene zvláštneho prípadu sa však začali o rok skôr, 3. júla 1980. V tú noc sa 11-ročný David Glatzel zobudil s krikom. Rodičom povedal, že v sne videl démona so špicatými ušami, ostrými zubami a pazúrmi.

Skutoční ľudia, ktorí zažili dotyk diabla

Vzhľadom na to, že chlapec nebol fanúšikom hororových filmov a nemával nočné mory, jeho rodičia brali jeho slová vážne. Keď nočné mory pokračovali a na Davidovej koži sa objavili škrabance a modriny, jeho sestra Debbie požiadala svojho snúbenca o pomoc. A ním bol práve Arne Johnson. Rodina Glatzelovcov oslovila dokonca démonológov, manželov Warrenovcov z Connecticutu, ktorí odporučili exorcizmus. Johnson na súde uviedol, že počas rituálu povedal démonovi, aby vstúpil do jeho tela. Príbeh sa stal okamžite senzáciou a viedol k vydaniu knihy, podľa ktorej o dva roky neskôr natočili televízny film v hlavnej úlohe s Kevinom Baconom. Hoci Johnsona za hrozný čin odsúdili, po piatich rokoch ho prepustili na slobodu.

Diabolská aplikácia

Vo februári 2016 48-ročný Jason Dalton vodič Uberu zastrelil 62-ročnú Mary Lou Nyovú, jej tri švagriné, 53-ročného Richarda Smitha a jeho 17-ročného syna Tylera. Počas „diabolskej" jazdy postrelil aj 14-ročnú Abigail Kopfovú a 28-ročnú Tinu Carruthersovú, ktoré našťastie prežili. Počas výsluchu Dalton detektívom povedal, že mobilná aplikácia Uber začala meniť jeho osobnosť. „Viem, že je ťažké tomu uveriť, ale doslova prevzala kontrolu nad mojou mysľou a telom." Ďalej uviedol, že v aplikácii Uber videl „symbol Východnej hviezdy" a na obrazovke jeho telefónu sa pravidelne objavovala hlava diabla s rohmi vždy, keď sa prihlásil. Stručne povedané, Dalton zvalil vraždy na démona v aplikácii. Napriek tomu ho 5. februára 2019 súd odsúdil na doživotie. Počas celého procesu Dalton mlčal a nevyjadril ľútosť. Okrem jeho odôvodnenia nikto ďalší neprišiel s inou teóriou, prečo spáchal v tú noc také strašné činy.

Kanibalskí zabijaci

V auguste 2008 našli v lese za mestom Jaroslavľ štyri zmrzačené mŕtvoly dospievajúcich chlapcov. Telá boli znesvätené a vyšetrovatelia vrážd zistili, že obete aj okradli. Napriek tejto skutočnosti číra brutalita činu viedla vyšetrovateľov k presvedčeniu, že hlavným motívom nebola lúpež. A mali pravdu.

Najdesivejšie prípady ľudí posadnutých diablom

Trestný čin spáchalo šesť samozvaných satanistov, ktorých viedol Nikolaj Ogolobjak. Pred vraždami gang satanistov obetovali niekoľko zvierat, ale Lucifer im vraj oznámil, žeby ho potešilo, keby obetovali ľudí. Preto Ogolobjak a jeho prívrženci zabili a rozsekali štyroch tínedžerov ako súčasť iniciačného rituálu a podľa niektorých správ jedli aj časti ich tiel. V júni 2010 súd odsúdil 21-ročného Ogolobjaka na dvadsať rokov za lúpež, vraždy a znesvätenie mŕtvol. Zvyšných päť členov skupiny (štyria chlapci, jedno dievča) dostalo tresty v rozmedzí od osem do desať rokov.

Sériový vrah

Sean Sellers16-ročný satanista Sean pravidelne pil svoju krv. Narodil sa v Kalifornii len 16-ročnej matke a otcovi alkoholikovi, ktorý opustil rodinu, keď mal tri roky. Neskôr sa matka vydala za vodiča kamiónu a kým Sean dovŕšil šestnásť rokov, rodina sa sťahovala tridsaťkrát. Sean mal však horšie problémy ako neustálu zmenu školy. Musel znášať fyzické zneužívanie od matky a dedka, zatiaľ čo jeden z jeho strýkov ho ponižoval tým, že ho nútil nosiť znečistené plienky na hlave. Výsledkom tohto teroru bolo, že Sean sa až do trinástich pomočoval. Jeho zlosť a poníženie explodovali v marci 1986. V noci vošiel do spálne rodičov a zastrelil ich. Neskôr uviedol, že bol naštvaný na matku, lebo mu neschválila priateľku a tiež preto, lebo ho vylúčili zo školy. Pred vraždami vykonal okultný rituál, vyzliekol sa do spodnej bielizne, aby si krvou nepošpinil oblečenie a naaranžoval telá obetí, aby si vyšetrovatelia mysleli, že ich zabil neznámy votrelec. Takéto plánovanie prezrádza skúseného vraha, čím Sean aj bol. Rok predtým zastrelil muža, ktorý mu odmietol predať pivo. Sellers nepoprel zodpovednosť za vraždy, preto ho odsúdili na trest smrti, čím zostáva najmladším zločincom odsúdeným na smrť v Amerike od roku 1976. Kým čakal na vykonanie rozsudku našiel v sebe vieru v Boha. Keď v roku 1999 mali vykonať rozsudok, dva dni pred smrťou sa vo svojom denníku posťažoval, že ho idú trestať za niečo, čo urobil pred 13 rokmi.

Autor: Radomír
Foto: Youtube


Focus Media


Poznáte hlavné mestá štátov?
Otestovalo sa 56379 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie