Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Poznáte najdepresívnejší šport sveta? Hrávajú ho v Peru

13.5.2019 | Úlety

Máte radi výzvy a rôzne športové aktivity? Tak jeden šport vás bude baviť a príjemne mraziť na chrbte. Ide o najdepresívnejší šport na svete a dokonca sú v ňom aj preteky. Skúsite? Peruánci si idú nohy dolámať, aby vyhrali Coffin Cup. A o čo ide? O super ceny, ktoré si skutočne necháte až do smrti.

Nie je to len futsal

Mesto Juliaca v Peru je známe istou morbídnou zábavkou, na ktorú sa však chodia pozerať ľudia z celého okolia. Pretože práve ich futsalový turnaj bol vyhlásený za najdepresívnejší šport na svete. Veď uznajte sami. Proti sebe nastúpia hráči, ktorí majú jediný cieľ: vyhrať. No cenou nie je žiadny pohár alebo šampanské, ale truhla. Krásna, luxusná naleštená a drahá.

Globálne otepľovanie odkrýva mŕtvoly, Everest je ich plný

Coffin Cup
Ide o turnaj, kde sa proti sebe postaví dvanásť pohrebných ústavov z regiónu. Zostavia svoje tímy so zámerom vyhrať rakvu, ktorej hodnota sa štverá k 1300 eurám. Tak takýto skvost je skutočne škoda poslať do zeme. A tak sa za života z neho tešia hráči, ktorí vyhrajú nad ostatnými. Áno, je to trochu morbídne, ale čierny humor je predsa najlepší. Aj preto si jednotlivé súťažné tímy vybrali aj trendy názvy ako napríklad Odpočívaj v pokoji, Posledné zbohom alebo Cesta do raja.

FAKTY X: Smrť pápeža Jána Pavla I.: Zabil ho naozaj infarkt?

Len si to predstavte. Na svetelnej tabuli svieti vo finále skóre medzi Posledným zbohom a Cestou do raja. Navyše, víťaz turnaja nebude zhadzovať dres a behať po ploche, ale si svorne chytia všetci truhlu na ramená a budú kričať: „Olé!" Tak nejako vyzerá zábava podľa peruánskeho vzoru.

FOTO: Tanec smrti: Umelec nešetril ani kráľov a pápežov


Nejde len o ceny
Prvou cenou je luxusná rakvička, ktorú by chcel mať doma asi každý satanista. Ani druhá a tretia cena však nie sú na zahodenie. Sú to rakvy menšej hodnoty. Ktovie, či víťazi šampióna následne s rakvičkami aj chodia medzi fanúšikov, ako je to pri Stanleyho pohári. Možno sa z nej pije aj šampanské. Tento šport by sa mal stať tradíciou a pohrebné ústavy sa tešia na každý nový ročník. Prečo nie? Veď cena je taká, že raz ju každý bude potrebovať. Využije ju ten, kto tím „prvý opustí".

Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad