Centrum.sk: Utorok, 19.11.2019
meniny má Alžbeta
   

Politickí grázli: majú za sebou gangsterskú minulosť

2.5.2017 | Úlety

Niekomu sa môže zdať, že aj v našom parlamente sedia gangstri, no akurát im to nikto oficiálne nedokázal. Vo svete sú však na vrcholných politických miestach aj ľudia, ktorí sa vôbec netaja tým, že chládok im bol kedysi bližší, ako závan slobody.

Darrell Issa

Kalifornský republikán, ktorý patrí v súčasnosti k najbohatším členom kongresu. Jeho majetok sa odhaduje na 355 miliónov dolárov. Tento si nenakradol, ale poctivo zarobil. Založil totiž firmu Viper Car Security, ktorá predáva unikátny a veľmi bezpečný poplašný systém na automobily. Tento náskok mu umožňuje zarábať obrovské peniaze.

Najsexy političky: nechali by ste si od nich zdvihnúť dane

Zaujímavejšie je však obdobie pred tým. Bol zatknutý za množstvo drobných krádeží a v roku 1972 aj obvinený z krádeže automobilov. Nuž, kto vymyslí lepší bezpečnostný systém ako bývalý autičkár?

Mohammad Shahabuddin

Patrí k jednému z najdrsnejších politikov v krajine, kde je všetko možné - v Indii. Uchádza sa o verejnú funkciu a pôsobí v politike na striedačku medzi zatknutiami. Bol obvinený z podplácania, zastrašovania, vraždy svedkov a ďalšej trestnej činnosti. Má na konte 75 zatknutí. Len nedávno bol prepustený po tom, ako ho súd oslobodil spod podozrení z trojitej vraždy, za čo mal vyfasovať 28 rokov. Dnes sa postavil na rovné nohy a ide ďalej politikárčiť.

Nelson Castro

Kto je v Bronxe bez viny, nech prvý hodí kameňom. Čistý nebol ani dnes už bývalý poslanec Belsona Nelson Castro, ktorý už v devätnástich vedel, čo je to basa za drobné krádeže. Dokonca ho zatkli aj v roku 2008 za neuhradenie tritisíc dolárov na pokutách. Nakoniec o rok neskôr mu pribudlo aj obvinenie z volebnej manipulácie. Skrátka chlapík, čo sa nezastaví pred ničím.

Elvis Rroshi

Albánsky politik si v trestnom registri nesie obchod s drogami, pranie špinavých peňazí aj znásilnenie. Napriek tomu v roku 2011 získal kreslo starostu v meste Kavaja. O päť rokov neskôr vyplávali na povrch skutočnosti, že falšoval dokumenty, a tak emigroval na nejaký čas do Talianska. Veci sa utriasli a hoci ho premiér odvolal, on doma pokračuje v starostovaní. Nikto sa mu neodváži postaviť a akurát začal kampaň na post ministra financií vo voľbách v júni tohto roka.

Horacio Cartes

Súčasný prezident Paraguaja je pekné číslo. Vlastnil desiatky úspešných spoločností a prakticky sa stal jedným z najbohatších mužov krajiny. Problém bol, že firmy boli len takou oficiálnou vlajkou, pretože v roku 2000 úradníci zhabali jeho lietadlo plné kokaínu a marihuany, pričom rozhodne nešlo o vlastnú potrebu. Dones podľa WikiLeaks tento človek rozhoduje prakticky o celej drogovej sieti Južnej Ameriky a pranie špinavých peňazí mu tiež nie je cudzie. Vysekať sa z podozrení mohol len voľbami a tak od roku 2013 zastáva post prvého muža krajiny. Hoci sa správa ako diktátor, svet ho toleruje. Aj vďaka jeho lietadlám má totiž svet dosť opiátov.

Autor: Marcos

Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Žena hovorí mužovi: "Alkohol zdražel." Muž sa zamyslí a hovorí: "Nedá sa nič robiť,musíme jesť menej."

 
Virtuálny barPoľovnícky Likér Poľovnícky Likér
  • 20 g podzemku galgánu
  • 20 g koreňa archangeliky
  • 10 g škorice
  • 10 g muškátového orieška
  • 1 l 70 % alkoholu
  • 1 l cukrového sirupu