Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

Pády lietadiel i fórum pre kanibalov: Navštívte najdesivejšie miesta internetu

15.10.2019 | Úlety

Ak sa domnievate, že internet slúži iba na vyhľadávanie informácií a zábavu, mýlite sa. Má totiž aj svoje temné zákutia a môžete na ňom nájsť množstvo stránok s tým najtemnejším obsahom.

Informácie o leteckých katastrofách

Pokroky v leteckej technike sú natoľko významné, že cestovanie lietadlom je dnes jednoznačne najbezpečnejší spôsob cestovania. Samozrejme, neznamená to, že neexistujú riziká spojené so smrteľnými následkami. Ak vás zaujíma, čo sa deje tesne pred haváriou lietadla a chcete tomu lepšie porozumieť, stačí navštíviť Plane Crash Info. Je to pravidelne aktualizovaná databáza všetkých leteckých nehôd v histórii, s podrobnými informáciami ako k nim došlo. Jej súčasťou je i sekcia „Last Words" (Posledné slová) so zvukovými záznamami z CVR (Cockpit Voice Recorder) tesne pred pádom lietadla.

Zistite, čo o vás Facebook vie. Je to jednoduché, ale desivé

Počítadlo úmrtí v reálnom čase
Je ťažké presne vyčísliť, koľko ľudí zomrie na celom svete v danom okamihu. Nie je to preto, že nemáme potrebnú technológiu, ktorá by to dokázala, ale preto, lebo smrť je najcitlivejšou stránkou nášho bytia. Lenže Brad Lyon sa napriek tomu rozhodol, že vytvorí simuláciu úmrtí na svete v reálnom čase. Jeho výpočet je presný, keďže pracuje s údajmi o úmrtiach, ktoré mu poskytuje každá krajina. Ak chcete vedieť, koľko ľudí zomrelo práve v daný okamih na celom svete, stačí si pozrieť RTDC (Real Time Death Counter).

Posledné slová pred popravou
Keďže v Európe trest smrti nepoznáme, musíme sa za ním vybrať do USA, kde ho mnohé štáty používajú dodnes. Preborníkom je Texas, ktorý trest smrti používa relatívne často. Keď vás zaujíma, čo vravia odsúdení tesne pred popravou, máte šťastie. Texas zaznamenáva podrobnosti o všetkých väzňoch, ktorí dostali trest smrti a ak máte guráž stačí si pozrieť stránku DRLW (Death Row Last Words), na ktorej si môžete vypočuť ich posledné priania a slová.

Muž bez tváre: Jonathan je pre internet neznámou už štvrťstoročie

Fórum pre kanibalov
Kanibalizmus nie je vtip. Aj v dnešnom svete existujú monštrá, ktoré páchajú vraždy za účelom kanibalizmu. A internet im pri tom neraz sekunduje napríklad tým, že prináša informácie, aký riad používajú niektorí psychopati, aby uvarili ľudské mäso, aký druh korenia je najlepší alebo s ktorou časťou tela treba začať. Informácie tohto typu sú na stránke The Cannibal Café. Dnes už ide o nefunkčný web, ktorý spoločnosť Google archivuje, ale na Dark Webe môžu byť aktívne i ďalšie jeho verzie. Tie zahŕňajú všetko od hľadania obete cez ľudí, ktorí sa pýtajú na kanibalizmus, až po tých, ktorí si sami ubližujú.

Argument simulácie
Ak ste počuli o simulácii sveta, aj na to existuje webová stránka. V prípade, že ste presvedčení, že svet v skutočnosti nie je skutočný a žijeme v jeho simulácii, môžete si ju pozrieť. Podľa niektorých vedcov a stránky The Simulation Argument je náš svet obyčajný podvod. Podľa niektorých fyzikov by realitou mohol byť scenár z filmu Matrix. Naše mozgy by boli súčasťou simulácie, v rámci ktorej existuje veľký počítačový program, ktorý simuluje úplne všetko, vrátane ľudských mozgov. Vo všetkom má prsty samozrejme vyspelejšia civilizácia.

3 obrovské chyby, ktoré robíte na verejnej wi-fi

Aukcia predmetov z vrážd
Psychológovia by určite vedeli odpovedať na otázku, prečo sa niekde hlboko v nás ukrýva fascinácia sériovými vrahmi. Pre všetkých, ktorým už nestačí sledovať dokumentárne seriály o vrahoch na Netflixe, ponúka webová stránka Murder Auction artefakty od odsúdených vrahov a ďalších násilných zločincov, ktoré si dokonca môžete kúpiť. K mnohým veciam sa na aukcii nedostanete, lebo sú súčasťou vyšetrovania a povinnej archivácie, ale ak bažíte po listoch alebo obrazoch sériových vrahov, nech sa páči. Autor: Radomír
Foto: Public Domain


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie