Centrum.sk: Utorok, 20.8.2019
meniny má Anabela
   

Novodobý Cheops stavia si pyramídu z mincí. Uhádnete, koľko ich zatiaľ použil?

22.5.2019 | Úlety

Možno tiež patríte k ľuďom, ktorým lezú na nervy drobné mince. Iba plnia peňaženku, ale kúpiť sa za ne nedá prakticky nič. Ale nie sú na zahodenie. Dokonca môžu byť použité na stavbu rodinného dedičstva.

Miluje drobné peniaze

Corey Nielsen je Američan a tak nestavia svoje veľdielo z eurocentoviek, ale z amerických pencí, ktoré však majú rovnakú funkciu ako naše eurocenty. Corey Nielsen už má na konte niekoľko menších pyramíd z peňazí, ktoré mu vydávajú v obchode a prakticky nikde ich nechcú zobrať nazad. Preto sa rozhodol spraviť niekoľko stavieb, ktoré zožali úspech. Nejde len o umenie, ale keď sa hodí cent k cenu, vznikne z toho aj celkom slušný majetok, hoci sa to nezdá.

FOTO: Chystá sa najväčšia jachta sveta, veľkosťou sa priblíži Titanicu

Najväčšia pyramída na svete
Za tú je považovaná tá Cheopsova v Egypte, ale len ak sa vezme celková veľkosť a použitý stavebný materiál. Ak vymeníte kamenné kvádre za peniaze, tak zatiaľ najväčšia pyramída vznikla z niečo viac ako milióna kúskov a Corey Nielsen ju chce prekonať. Tým by sa zapísal od dejín ako staviteľ najväčšej pyramídy na svete zostavenej z mincí.

Najväčší zlatý nuget: Dnes by stál 3,6 milióna eur

Jeho predchodcovia Vytautas Jakštas a Domas Jokubauskis z Litvy sú zaknihovaní ako držitelia svetového rekordu s počtom mincí 1 000 935, z ktorých zostavili pyramídu na počesť zavedenia eur v ich domovine. A Nielsen sa rozhodol ísť ešte ďalej. Zatiaľ však, čo tejto dvojici pánov v stavbe pomáhal početný tím, on sa rozhodol ísť do toho sám.

FOTO: Ako vyzerá žena, ktorá si 28 rokov nestrihala vlasy?

Blízko rekordu
Nielsenov syn spravil otcovi video, v ktorom zverejnil, že už sú takmer na hranici prekonania rekordu a pyramída má dnes 938 322 mincí, takže už chýba menej ako 100-tisíc do rekordu. Je teda možné, že o chvíľu bude tento pán kraľovať pyramídovému svetu. A nie je to skutočne žiadna lacná záležitosť. Ak by ste totiž chceli totiž prekonať rekord vlastnou pyramídou, na milión centoviek budete v hotovosti potrebovať desaťtisíc eur. To už nemožno teda chápať len ako nejaký ten koníček, ale poriadne drahú záľubu. Navyše, takáto pyramída je už aj kusom rodinného dedičstva. Ide o skutočnú hodnotu.

Autor: Marcos
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide policajt do pizzerie.
Objednal si jednu pizzu.
Čašníčka : chcete pokrájať na 6 kúskov alebo na 12 ??
Policajt : 6...12 by som nezjedol.

 
Virtuálny barGreen Peache Green Peache
  • 2 cl Curacaa blue
  • 2 cl svetlého rumu
  • 3 cl broskyňového likéru
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • koktailová čerešňa (modrá)
  • broskyňa
  • pomaranč