Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

Nie sú len z rozvrátených rodín: Nebezpeční vrahovia z vyššej spoločnosti

7.1.2019 | Úlety

O vrahoch sa traduje, že pochádzajú z rozvrátených rodín a mali pekelné detstvo, ktoré spôsobilo ich psychické problémy. No vonkoncom to tak byť nemusí. Rozmaznávané a bohaté deti z vyššej spoločnosti tiež často dostali chuť vraždiť.

Marie Lafarge

V roku 1840 bola dámička Marie Lafarge obvinená z otrávenia manžela arzénom. Táto žena nebola totiž len nejaká baba z ulice. Išlo o dcéru dôstojníka delostrelectva a dokonca údajne vzdialeného potomka Ľudovíta XIII. Problémom bolo, že to bola na tie časy zlatokopka, ktorá chcela nielen detstvo, ale celý život prežiť v luxuse a tak si zobrala Charlesa Lafarga.

Sérioví vrahovia, ktorí spáchali neobyčajné činy

Ten sa chválil veľkým majetkom ako kováčsky remeselník. Pravdou však bolo, že jeho majetok patril kláštoru a dielňu mal zaťaženú úvermi. Ani podnikanie nebolo tak výnosné, ale sobášny list už podpísaný. Charles nakoniec načisto zbankrotoval a Marie sa radšej rozhodla byť vdovou ako chudobnou ženičkou. Nakoniec ju usvedčili a odsúdili na trest smrti.

Marie Margarethe (Grete) Beier

Narodila sa v roku 1885 do rodiny primátora Branda v nemeckom Sasku. Dostala exkluzívne vzdelanie a aj výchovu. Keď mala 22 rokov, rodičia ju vydali za úspešného inžiniera Heinricha Presslera. Problém bol, že slečinka už mala milenca a nechcela sa ho vzdať.

Masoví vrahovia, ktorých by nechceli ani do hororu

No zároveň nechcela ani prísť o majetok, ktorý Pressler predstavoval, a tak sa rozhodla svojho manžela otráviť nápojom s kyanidom a stať sa bohatou vdovou. Lenže to nestačilo. Keď manžel podľahol otrave, vzala revolver a prestrelila mu mozog, aby to vyzeralo ako čistá samovražda. Dokonca vytvorila list na rozlúčku, taká prefíkaná bola. Nakoniec však polícia rozplietla toto klbko náhod a dievča s tvárou anjela a srdcom diabla skončilo pod gilotínou.

Lewis Hutchinson
Považuje sa za jedného z najplodnejších sériových vrahov. Pôsobil ako škótsky lekár s a prezývali ho „šialený doktor z Edinburghu". Často sa vyvršoval na svojich služobníkoch a hovorí sa, že zabíjal z rozmaru, tak ako niektorí ľudia napríklad z rozmaru hrajú karty alebo pijú víno.

Najbrutálnejší sérioví vrahovia novoveku

Obýval Edinburský hrad, žil ďaleko od ľudí a tí, ktorí sa k nemu chceli dostať, mali šťastie, ak zomreli rýchlou smrťou. Ak šťastie nemali, dlho trpeli. Nakoniec britský vojak John Callendar zomrel na prahu hradu guľkou Hutchinsona, čo rozpútalo aj lov na jeho osobu. Nakoniec ho popravili. No počet jeho obetí sa nikto neodvažuje ani len odhadnúť.

Autor: Marcos
Foto: Public Domain


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie