Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

Neuveriteľné príbehy psov, ktorí zachraňovali životy

30.10.2018 | Úlety

Ľudia si so žiadnym iným zvieraťom nevytvorili také silné puto ako so psom. Psy pomáhajú pri poľovačkách, strážení stád, chytaní zločincov, hľadaní drog, trávime s nimi voľný čas a využívame ich aj na terapeutické účely. Nasledujúce príbehy rozprávajú psoch - hrdinoch, ktorí neraz obetovali život, aby ochránili svojich pánov pred hroziacim nebezpečenstvom.

Protiastmatický zásah

Rebecca Brookesová, majiteľka deväťročného Jacka Russella menom Jess, môže byť právom hrdá na svojho miláčika. Ako ťažká astmatička často používala inhalátor. Raz, uprostred nekontrolovateľného kašľa, keď iba lapala po vzduchu, Jess vycítila nebezpečenstvo a okamžite jej priniesla inhalátor z izby. Keď sa žena zotavila z astmatického ataku, rozhodla sa overiť, či nešlo iba o náhodu.

Najklonovanejší pes sveta: Tipnite si, koľko má "príbuzných"?

Umiestnila inhalátor do inej miestnosti a fingovala kašeľ, aby videla, čo Jess urobí. Ostala však šokovaná, keď Jess začala hľadať skrytý inhalátor, našla ho a priniesla. Rebecca o tom povedala otcovi, ktorý sa tiež rozhodol psíka vyskúšať. Začal silno kašľať, ale Jess sa ani nepohla, pretože vycítila, že on kašeľ iba predstiera.

Hasič v predstihu
Pes menom Chrome sa stal hrdinom, keď zachránil rodinu pred uhorením v dome. Bola jedna hodina po polnoci, keď Chrome pribehol k posteli majiteľky domu v malom  mestečku v Texase. Začal hlasno štekať a ťahal z nej perinu dovtedy, kým sa žena nezobudila. Keď si bol istý, že je hore, odbehol k posteli jej dvoch synov a tiež ich zobudil. Všetci traja neverili vlastným očiam, pretože v dome sa zatiaľ rozpútal silný požiar. Hasiči majiteľke povedali, že požiar vznikol kvôli neodborne realizovanej elektroinštalácii. Dom zhorel úplne do tla, keďže stál na samote a hasičom trvalo 11 minút, kým k nemu dorazili. Ostražitého psíka mesto ocenilo vyznamenaním za hrdinský čin statočnosti a lásky.

Ohromný príbeh prežitia: Pes vypadol z lietadla a prežil šesť dní v púšti

Férovka s medveďom
Toho osudového rána pani domu Tiffany Merrillová nechala pootvorené dvere na svojom dome, aby vypustila dvojkilového pudlíka menom Pickle. Len táto chvíľka stačila, aby do domu vošiel statný, vyše stokilogramový medveď. Tiffany stihla zatvoriť dvere do spálne aby ochránila deti a ukryla sa za gaučom. Lenže hladný medveď sa k nej neúprosne blížil. Vtedy sa zvonku intuitívne vrátil Pickle, ktorý štekotom upútal pozornosť medveďa. Bojovali spolu dovtedy, kým medveď ustúpil a odišiel z domu. Tiffany sa okamžite ponáhľala pomôcť psovi, vzala ho k veterinárovi, ale bolo príliš neskoro. Psík utrpel príliš veľa život ohrozujúcich zranení, ktorým podľahol.

Darca tepla

Charlesovi Baileymu z ostrova Cape Breton bolo už niekoľko dní zle, trpel závratmi, no ani to ho neodradilo od dlhej cesty autom do New Waterfordu. V dôsledku svojho zdravotného stavu havaroval, auto sa niekoľkokrát prevrátilo a uviazlo v nedostupnom teréne lesa, mimo dohľad okoloidúcich áut.

Čínsky Hačikó: Pes už osem rokov verne čaká na svojho pána

Bailey strávil v aute v bezvedomí desať hodín. Keď sa prebudil, zistil, že leží v nemocnici v Halifaxe a zotavuje sa z krvácania do mozgu. Prežil iba vďaka svojmu psovi Dallasovi, ktorý bol celý čas verne po jeho boku. Vlastným telom mu zohrieval končatiny, čím ho ochránil pred vážnymi omrzlinami. Pes bol dokonca natoľko dôvtipný, že pravidelne odbehával na cestu, aby privolal pomoc.

Záchranár - amatér

Medzi najznámejších ľudí Aljašky patrí Scott Swift, majiteľ huskyho Nanooka. Nanook miluje pozorovať turistov na túrach, takže Scott si už zvykol, že sa celé dni túla po okolí. Až nedávno sa dozvedel, že jeho pes ľudí nielen pozoruje, ale viacerým už zachránil život. Preto sa prostredníctvom sociálnych sietí obrátil na ľudí, ktorým Nanook pomohol. Neverili by ste, ale už po niekoľkých dňoch sa mu ozvali desiatky ľudí so svojimi príbehmi. Najpôsobivejšie je, že Nanook nemá výcvik záchranárskeho psa.

Autor: Radomír
Foto: Youtube


Focus Media


Poznáte sexuálne úchylky?
Otestovalo sa 25044 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica