Centrum.sk: Štvrtok, 22.8.2019
meniny má Tichomír
   

Narodil sa živý Google, do pár dní sa stal virálnym

14.7.2019 | Úlety

Ani Google už nie je len jeden. Meno, ktoré sa doteraz spájalo s internetovým vyhľadávačom, má dnes aj svoji živú podobu. Google z mäsa a kostí sa narodil v Indonézii a podľa rodičov ho čakajú veľké veci.

Zložitý výber mena

Keď sa 31-ročný Andi Cahya Saputra dozvedel, že jeho manželka čaká syna, okamžite začal premýšľať nad výberom mena. „Prichádzali do úvahy rôzne varianty. Od mien z Koránu až po technologické mená," hovorí Andi Samutra.

Chodiaci Google: Chlapec má IQ 130 a neskutočnú pamäť

V Indonézii je totiž povolené dať svojmu dieťaťu meno podľa ľubovôle a dokonca nepotrebuje mať ani priezvisko po rodičoch. Aj preto sa do úzkeho výberu mien dostali mená ako Windows, iPhone, Microsoft and iOS, ale nakoniec zvíťazil Google. Matka nebola príliš nadšená, ale nakoniec si zvykla.

Meno ako poslanie

Andi Cahya Saputra vyhlásil, že nepotrebuje, aby ich dieťa nieslo rodinnú príslušnosť. On v ňom vidí vodcu, lídra, človeka, ktorý zmení svet, ako sa to skutočnému Googlu už raz podarilo. V Indonézii totiž stále veria tomu, že meno človeka ovplyvňuje jeho život. A čo môže byť lepším venom do života ako dať niekomu meno po svetovej jednotke?

5 slov, ktoré NIKDY nesmiete hľadať na internete

Zatiaľ sa však tento chlapec nestal virálnym pre výnimočné schopnosti, ale skôr pre odvahu rodičov, ktorí dnes musia počúvať aj vtipné poznámky, či ďalšie dieťa pomenujú WhatsApp. Ide o premiéru tohto mena vo svete a otázkou len ostáva, či si ten skutočný Google nebude za využívanie mena pýtať provízie, keďže chlapca z Jávy nesponzoruje.

FOTO: Google urobil chybu, muž mohol zahynúť v divočine

Plienky zadarmo nemajú
Rodičia malého Googla nepočítajú s tým, že sa im ozve aj samotná spoločnosť. Meno ich syna nevybrali pre sponzoring a plienky kupujú sami, nedostávajú od internetového giganta ani dolár. Ich jednoducho len tešilo, že ako jediní rodičia na svete môžu mať Google aj vtedy, keď nemajú žiadne pripojenie k internetu. To nemôže povedať nikto iný na planéte.

Autor: Marcos
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Chlap, ktorý sa ledva drží na nohách,sa pýta okoloidúceho:
Kde je tu zväz abstinentov?
Idete sa prihlásiť.
Nie, vyškrtnúť !

 
Virtuálny barNesAmaretto NesAmaretto
  • 4 cl mandľového likéru
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • 2 lyžičky cukru
  • 10 cl NESCAFÉ frappé