Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   

Najkrutejšie úmrtia v Biblii: Zožrané deti aj žena, ktorú hromadne znásilnili

27.8.2019 | Úlety

Mnohí ľudia poznajú známe príbehy z Biblie. Ježišova smrť a jeho zmŕtvychvstanie si určite zaslúžia veľkú pozornosť, existujú však aj iné biblické úmrtia, ktoré by sme mali poznať. Ponúkame vám niekoľko najdramatickejších príbehov biblických postáv.


Konkubína

Príbeh konkubíny patriacej Levitovi v Knihe sudcov je obzvlášť smutný. Napriek tomu, že ide o smrť ženy, Biblia ju vôbec neoznačuje menom. Konkubína sa vrátila do rodného domu po údajnej nevere manželovi. Levit ju prišiel hľadať, aby ju odviedol späť. Cestou využili pohostinnosť starého muža a prenocovali v jeho dome. Dom však obkľúčili zlí muži a žiadali starca, aby im vydal Levita na sex.

Grécki mnísi v izolácii: chatrče neopustili už desiatky rokov

Hostiteľ ho chcel ochrániť, preto mužom núkal svoju panenskú dcéru a konkubínu. Keď stále trvali na svojom, Levit vytlačil konkubínu pred dom, kde ju muži celú noc hromadne znásilňovali. Ráno sa doplazila do domu, kde umrela. Levite ju odniesol domov, rozrezal na 12 častí a poslal ich 12 izraelským kmeňom, aby pozdvihol armádu a pomstil jej smrť.


Citlivý Elizeus

Nikto nemá rád detský výsmech. Imúnni nie sú dokonca ani tí, ktorí majú mať svätú trpezlivosť. Prorok Elizeus možno zašiel priďaleko, keď potrestal neposlušné deti. Podľa 2. Knihy kráľov počas jedného Elizeusovho putovania z mesta vyšla skupina chlapcov, ktorí sa mu posmievali kvôli jeho plešine. Prorok ich preklial a v tej chvíli sa objavili dva medvede, ktoré 42 detí roztrhali na kúsky.

Vraždia kvôli viere. Najdesivejšie kulty sveta

Absalomove dlhé vlasy
Jedným zo „zlých chlapcov Biblie" je i Absalom. Tento atraktívny, nemravný a rebelský syn kráľa Dávida bol obľúbencom otca i ľudu a bol predurčený na skvelý život. Keď jeho sestru Tamar znásilnil nevlastný brat Amnon, Absalom sa ju rozhodol pomstiť. Pozval na oslavu všetkých synov kráľa Dávida, Amnona opil a zavraždil. Neskôr sa rozhodol využiť nespokojnosť ľudu voči svojmu otcovi a prevziať moc. So svojimi stúpencami sa vyhlásil za kráľa, čím prinútil Dávida bojovať o pozíciu s vlastným synom. V bitke pri Efraimovom lese však Absalomova armáda utrpela porážku. Budúci uzurpátor musel dokonca utiecť do lesa na mulici. Jeho smrť nakoniec spôsobili jeho dlhé vlasy, ktoré sa mu zachytili do vetiev stromu a on ostal visieť medzi „nebom a zemou". Takto ho našli vojaci a napriek Dávidovmu príkazu, aby nikto neublížil jeho synovi, mu trikrát prebodli srdce.

Samoľúby Abimelech
V každej rodine niekedy dôjde k nezhodám, no synovia kráľa Gideona by mohli slúžiť ako odstrašujúci príklad. Keď Gideon zomrel, jeho syn Abimelech sa rozhodol prevziať moc. Najal si skupinu darebákov, vnikol do paláca svojho otca a zavraždil svojich 70 bratov. Krviprelievaniu unikol iba Jotham. Abimelech nebol ideálny kráľ, pretože bol krutý a bojoval proti vlastnému ľudu. Raz nechal v pevnosti upáliť tisíc civilistov, vrátane žien a detí, aby zabil povstalcov. Keď však obliehal mesto Thebez, narazil na nečakaný odpor.

FOTO: Pobožná pornoherečka: sexy Brazílčanka pobúrila výrokmi celý svet

Keď uvidel, že väčšina obyvateľov sa ukryla na streche vysokej veže, rozhodol sa ju podpáliť. Lenže jedna zo žien na neho zhodila mlynský kameň a rozbila mu lebku. Zranený kráľ sa obrátil na jedného zo svojich mužov a vydal rozkaz: „Vytas svoj meč a zabi ma, aby nemohli povedať: „Zabila ho žena." A tak Abimelech zomrel s nepoškvrneným mužským egom.


Zvedavá Lotova žena

Sodoma má v Biblii zlú povesť, preto sa Boh rozhodol mesto jedného dňa zničiť. Abrahám ho však uprosil, a preto mu sľúbil, že mesto ušetrí, keď v ňom nájde desať dobrých ľudí. Boh poslal do mesta dvoch anjelov, aby hľadali dobrých ľudí. Pri bráne mesta anjeli stretli Lota, ktorý ich pozval do svojho domu. Bohužiaľ, bezbožní sodomskí muži anjelov zazreli vchádzať do domu a žiadali Lota, aby im ich vydal na sex. Lot im namiesto nich núkal svoje panenské dcéry. Muži sa nedali odhovoriť a snažili sa vniknúť do domu. Anjeli ich však oslepili a dovolili Lotovi, aby so sebou zobral rodinu a zachránil ju pred smrťou. Jeho žena však urobila chybu, keď sa obzrela späť, keď na mesto padala síra a za svoju zvedavosť zaplatila - zmenila sa na stĺp soli.

Autor: Radomír
Foto: Public Domain


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Prečo keď vaša žena alebo prieteľka otehotnie, všetky jej priateľky hladia jej brucho a hovoria "gratulujem" - ale žiadna nepohladí vášho vtáka a nepovie "dobrá práca"???

 
Virtuálny barLetec Letec
  • 5 cl rum
  • 1,5 cl citrónová šťava
  • grenadína
  • šampanské