Centrum.sk: Štvrtok, 21.11.2019
meniny má Elvíra
   

Najbizarnejší street food, na ktorom by ste si asi nepochutnali

18.6.2019 | Úlety

Street food nie je iba kúsok pizze, hotdog, burger alebo bageta. Ak ste na dovolenke a máte radi gastronomický adrenalín, nenechajte sa odradiť smradom či hmýriacimi sa chrobákmi. Kultúru iného národa najlepšie spoznáte, keď ochutnáte miestne jedlá. Prajeme dobrú chuť!

Balut, Filipíny

Každému chutí niečo iné a proti gustu žiaden dišputát, no obľúbená pochúťka Filipíncov je skutočne len pre silné žalúdky. Kým my k pivu obľubujeme čipsy, v Ázii si pochutnávajú na kačacích embryách. Balut je vtáčie (obvykle kačacie) embryo vo vajci uvarené vo vriacej vode alebo v horúcej pare. Vajce je staré od 14 do 21 dní a podľa toho vnútri aj vyzerá. Čím je vajce „staršie", tým viac sa jeho obsah podobá na skutočného vtáka. Vtedy sú však kosti ešte mäkké a dajú sa požuť, embryo preto ľudia konzumujú úplne celé vrátane drobného zobáka či zárodkov peria.

Viac než rok bez jedla: Skutočný príbeh muža, ktorý hladoval 382 dní

Casu Marzu, Sardínia
Syr casu marzu je skutočné „rodinné striebro" a pýcha Sardínčanov. Ide o syr prelezený živými larvami, ktoré musíte zjesť spolu s ním. Ovčie mlieko najprv ohrejú a nechajú tri týždne odležať. Následne z neho odrežú vrchnú krustu, čo je pozvánkou pre muchy, aby dovnútra nakládli vajíčka. Následne nechajú syr dva až tri mesiace odpočívať v tmavej miestnosti. Počas tohto obdobia sa z vajíčok vyliahnu larvy, ktoré začnú syr požierať. Práve výlučky lariev dávajú casu marzu jeho špecifickú plnú chuť a štruktúru. Keď dostanete odvahu syr ochutnať, v prvom rade si všimnite, či larvy žijú. Ak sú mŕtve, znamená to, že syr je pokazený. Pri jedení syra majte zatvorené oči. Larvy po vyrušení totiž skáču do výšky 15 cm a vyberať si ich z očí nie je nič príjemné. Pred prehltnutím musíte syr poriadne požuť, aby ste zabili všetky larvy, pretože sa už vyskytli prípady, keď prežili prechod tráviacim traktom a prehrýzli sa cez steny čriev.

Stredoveké recepty, ktoré môžete vyskúšať: Chutili aj kráľom

Isaw, Filipíny
Ak navštívite Manilu, nedajte sa zahanbiť a ochutnajte isaw. Na prvý pohľad ide o lákavé chrumkavo ugrilované mäsko na špáradlách. No pri pohľade zblízka pochopíte, že isaw sú grilované kuracie alebo bravčové črevá. Ale nebojte sa. Črevá sú niekoľkokrát čistené zvnútra i zvonka, aby ste náhodou do seba nedostali fekálnu hmotu. Pre istotu isaw servírujú v chilli omáčke, ktorá potlačí nepríjemnú pachuť.

Andouillette, Francúzsko
Andouillette je pravdepodobne najsmradľavejšia klobása, akú nájdete. Vyrábajú ju z čriev ošípaných a „vonia" tak, akoby ste boli v tesnej blízkosti ich výkalov. Francúzi andouillette milujú, cudzinci nenávidia. Smrad a ešte výraznejšia chuť klobásky skrivila už nejednu tvár do zúfalého úškľabku. Tie odolnejšie nátury s premáhaním prehĺtajú varené bravčová črevá, vnútornosti a žalúdky natlačené do teľacích črievok, ľudia so slabším žalúdkom ich vypľúvajú a hundrú, ako je možné, že francúzsku kuchyňu pred dvoma rokmi pridali na zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO.

Jedlo pre snobov, ktoré nemá chuť: Za angulas sa platia stovky eur

Hakarl, Island
Najbizarnejší islandský pokrm hakarl často nedokážu skonzumovať ani samotní Islanďania, nieto ešte cudzinci. Ide o mäso žraloka malohlavého (grónskeho), ktorého krv obsahuje obrovské množstvo močoviny a amoniaku a je pre človeka toxické. Mäso preto vyžaduje zvláštnu úpravu: kvasenie pod veľkým tlakom, pri ktorom z neho škodlivá močovina vytečie. Potom ho narežú na pásiky, zavesia do prievanu a štyri až päť týždňov sušia. Následne z neho odstránia tmavý povlak a mäso nakrájajú na kúsky. Hakarl však silno cítiť za čpavkom a chutí ako rozkladajúci sa syr. Mnohí vravia, že je to najodpornejšie jedlo na zemi.

Mopane, Zimbabwe
Keď navštívite Zimbabwe a dostanete hlad, zájdite na miestne trhy. Všade uvidíte miestnych obyvateľov, ktorí si pochutnávajú na lahôdke plnej bielkovín. Ide o neuveriteľne pestrofarebné húsenice mopane, ktoré musíte najprv zbaviť vnútorností a potom ich uvaríte alebo vysmažíte. Na trhu ich ponúkajú aj sušené, ktoré vám vydržia aj pol roka. Musíme skonštatovať, že ich chuť sama o sebe nie je nič extra, preto ich ľudia pridávajú do rôznych omáčok a príloh.

Autor: Radomír
Foto: Public Domain


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Hodina zemepisu v maďarskej škole:
- Lászlo, pozri na glóbus a povedz mi čo je to os?
- Os, to je taký veľký páskovaný much.

 
Virtuálny barGreen Spider Green Spider
  • 4 cl vodky
  • 2 cl mätového sirupu
  • sóda
  • vetvička mäty priepornej na ozdobenie