Centrum.sk: Utorok, 20.8.2019
meniny má Anabela
   

Náboženstvo, s ktorým dosiahnete nirvánu už na zemi

18.11.2017 | Úlety

Väčšina súčasných náboženstiev radí svojim nasledovníkom zriekať sa pôžitkov, ktoré môžeme dosiahnuť tu na zemi výmenou za šťastie na druhom svete. Jedno však položilo otázku úplne inak. Načo by tu bolo toľko rozkoší, ak by sme ich nemali zakúsiť? Práve to je cesta k blaženosti...

Z kostola krčma a na omši sa chľastá

Prijatie do cirkvi sa vykonáva krstom v podobe obľúbeného alkoholu. Pivo, víno, alebo pálenka, biskupovi Tsietsimu Makitimu je to jedno. Vy si vyberiete svoju cestu, ako hovorí svojim bratom. Juhoafrická republika je plná netradičných cirkví a kazateľov, no kostol v blízkosti Johannesburgu je predsa len extra zvláštny.

Najnechutnejšie alkoholy: Na tieto si netrúfne každý

Tu cirkev hovorí, že alkohol nie je od anglického slova spirit, odvodený náhodne, ale prináša hlbšie spojenie s Bohom. Alkohol sa tu podáva aj pri kázňach aj pri modlitbe. Omše vyzerajú ako krčmová zábava, pri ktorej sa štedro nalieva. Pomedzi štrnganie sa biskup snaží kázať a všetci sa tvária blažene.

Prečo ľudia pijú? Môže za to evolúcia

Spása pre milovníkov moku
Prilákať ľudí do kostola je v súčasnosti umenie. Nová cirkev však funguje len pár mesiacov a už na začiatku mala 500 horlivých členov a ďalších dvetisíc pokrstila počas prvých dvoch mesiacov. Idea biskupa je jasná, milovníci alkoholu sú tiež božie deti, ktoré však v iných cirkvách nie sú vítané.

VIDEO: Svedkovia liehovovi: Mojsejovo desatoro


A on sa rozhodol, že práve pre túto skupinu spraví duchovnú obnovu. Zaujímavé je, že okolití obyvatelia si jeho pastoračnú činnosť pochvaľujú, nakoľko v okolí sa výrazne znížila kriminalita. Nuž, aj opitý sa dá byť na obraz boží, nielen pod obraz.

Výlučne pánska skupina

Zatiaľ sa do cirkvi môžu pridať len muži a samozrejme nad 18 rokov. Spoločenstvo nemá nič proti ženám, no zatiaľ si Tsietsi Makiti myslí, že prijatie žien má ešte čas. Skupina sa potrebuje zjednotiť, ustáliť a potom príde čas aj na nežné pohlavie. Nechce zasa, aby sa mu počas omše ľudia oddávali aj iným pôžitkom, ako je konzumácia alkoholu a jeho slová tak nepočúvali. Pripúšťa však, že určite aj pre ženy holdujúce alkoholu nájde miesto.

Autor: Marcos
Foto: Lucky Morajane


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide policajt do pizzerie.
Objednal si jednu pizzu.
Čašníčka : chcete pokrájať na 6 kúskov alebo na 12 ??
Policajt : 6...12 by som nezjedol.

 
Virtuálny barGreen Peache Green Peache
  • 2 cl Curacaa blue
  • 2 cl svetlého rumu
  • 3 cl broskyňového likéru
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • koktailová čerešňa (modrá)
  • broskyňa
  • pomaranč