Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Možné len v Rusku: Príbehy, ktoré sa naozaj stali

12.8.2019 | Úlety

Príbehy z Ruska sú očarujúcejšie ako tie najkrajšie rozprávky. A najlepšie na nich je, že nejde o výmysly. Nad niektorými vám ostane rozum stáť, nad inými pokrútite hlavou, ale všetky majú spoločné jedno. Poriadne sa pohrajú s vašou bránicou.


Žena s líškou na krku

V bežných mestách by sa nad tým človek nepozastavil, pretože ženy sa rady ozdobujú počas zimy kožušinou z líšky. Ale v Ruku je všetko dosť inak, dosť naturálne a preto počas zimy v roku 2018 si jedna Ruska povedala, že aj ona vie byť šik aj bez drahého kožušinového nákrčníka a namiesto kožušiny si na plece posadila skutočnú líšku. Takto ju zachytili kamery v moskovskom metre. A táto kožušina skutočne hriala. Omnoho viac, ako všetky neživé.

Hasenie pomocou snehu
Píše sa rok 2018 a dvaja policajní strážnici Jevgenij Lunin a Pavel Istomin prechádzajú na Sibíri okolo dymiacej garáže, v ktorej si všimnú auto v plameňoch. Okamžite zalarmovali požiarnikov, ale nečakali so založenými rukami, ale začali poriadnu guľovačku smerom na plamene, ale aj okolité objekty, aby sa zabránilo rozšíreniu plameňa. Išlo o prvé hasenie snehom v histórii. Keďže policajti evakuovali ľudí a zabránili skutočne rozšíreniu plameňa zo skratovaného auta, vyslúžili si aj ocenenie za hrdinstvo.


Muž na nákupoch s tankom

Začiatkom roka 2018 mal dvadsaťročný muž v meste Apatity pri polárnom kruhu chuť na víno. Obchod bol zatvorený a jemu sa nechcelo pozerať len cez sklo na jeho obľúbený alkohol. Preto sa vkradol do výcvikového vojenského centra, kde odcudzil obrnené vozidlo, ktoré vojaci používali ako autoškolu, a rozbehol sa na obchod. Prerazil výklad, zdemoloval pár áut, ale dostal sa k vínu. Vypiť ho nestihol, pretože skôr ako otvoril fľašku, dorazili policajti. Ktovie čím bol už potužený k takémuto nápadu?

Namaľovaný sneh
Koncom roka 2018 sa po internete rozšírilo video, ktoré ukazuje sneh natretý bielou farbou. Išlo údajne o pokus mesta zakryť znečistenie, ktoré spôsobuje ťažba uhlia v Kemerove. Starosta mesta Dmitrij Ivanov následne potrestal úradníkov, ktorí za to boli zodpovední a nariadil odstránenie farby. Aspoň na chvíľu však mali Rusi bielu zimu.

Twerking na ceste
Na jednej z najrušnejších moskovských ciest s piatimi jazdnými pruhmi sa rozhodla Oksana Jakovleva so svojim tanečným tímom natočiť ich twerking. Bez opýtania, bez povolenia, zastavili priamo v strednom pruhu, vystúpili a spôsobili poriadnu dopravnú zápchu. Na druhej strane je to asi najkrajší dôvod na dopravnú zápchu všetkých čias. Avšak nadšením trúbili len vodiči v prvej časti kolóny, ktorí tieto mladé žabky v mininohavičkách videli naživo.

Autor: Marcos
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad