Centrum.sk: Streda, 23.10.2019
meniny má Alojza
   

Mladík si vzal o 57 rokov staršiu ženu, dôvod je naozaj bizarný

10.10.2019 | Úlety

Povinná vojenská služba u nás už pár rokov neexistuje, na Ukrajine je však stále realitou. Príbehy o šikane však mnohých mladíkov vystrašia natoľko, že sa vojenčine snažia vyhnúť, ako sa len dá. Napríklad aj tým, že sa oženia so ženou, ktorá má po osemdesiatke.

Alexander Kondraťuk dostal povolávací rozkaz ešte v roku 2017. Pochádza z mesta Vinnycia a mal sa hlásiť na najbližšom vojenskom komisariáte, aby sa na jeden rok stal členom ozbrojených síl Ukrajiny. Každý Ukrajinec vo veku od 18 do 26 rokov je totiž povinný odkrútiť si rok na vojne, pokiaľ nespĺňa pravidlo, ktoré ho od služby oslobodzuje. Výnimiek je viacero, no Alexander žiadnu nespĺňal, a tak sa rozhodol, že jednu spĺňať začne.

FOTO: 20 prípadov bezohľadnosti, ktoré vás rozhnevajú

Ukrajinské zákony hovoria, že ak sa muž stará o zdravotne znevýhodnenú manželku, je od služby oslobodený. A tak Alexander presvedčil 81-ročnú babku svojho bratranca, aby sa stala jeho manželkou. Svoji sú už dva roky a Alexander, ktorý má dnes 24 rokov, musí byť ženatý ešte aspoň dva roky, aby sa vyhol vojenčine. Potom sa zrejme so ženou, ktorá je od neho o 57 rokov staršia, rozvedie.

Bizarný prípad sa v médiách prvýkrát objavil ešte začiatkom roka 2018. Vtedy vojenský komisariát podal u prokurátora sťažnosť a dožadoval sa, aby bolo manželstvo Alexandra Kondraťuka a Zinaidy Iľarionovej anulované. Komisariát bol presvedčený, že Kondraťuk sfalšoval sobášny list, vyšetrovanie ale ukázalo, že si Zinadiu naozaj vzal za manželku a v súčasnosti spolu žijú v dedine Bajkovka neďaleko Vinnycie.

Podstúpila desiatky operácií, matka jej vravela, že je škaredá. Ako vyzerá dnes?

Keď sa pravosť manželstva potvrdila, komisariát musel uznať, že na Kondraťuka jednoducho nemá. V septembri 2019 však ukrajinské médiá prípad znovu vytiahli na svetlo sveta a zisťovali, čo v tomto prípade hodlá komisariát robiť.

K prípadu sa vyjadril Alexander Daniljuk, ktorý má vo Vinnycii na starosti povolávanie regrútov. V podstate len potvrdil stav spred roka: Kondraťuk sa stará o zdravotne znevýhodnenú manželku a nemožno ho povolať. Má platný sobášny list a zdieľa s manželkou trvalý pobyt, takže armáda je bezmocná.

FOTO: Najneužitočnejšie veci, aké ste kedy v živote videli

24-ročný Alexander vytrvalo popiera, že by si vzal 81-ročnú Zinaidu len z vypočítavosti. Tvrdí, že k nej prechováva veľmi silné city. Jeho manželka sa pre zmenu vyjadrila, že Alexander je dobrý muž a stará sa o ňu. Susedia však naopak hovoria, že manželstvo je čistý podvod. Zinaidu vraj navštevujú najmä deti a vnúčence, Alexander sa v dome ukáže málokedy.

Vzťah ako z bizarného romantického filmu sa teda nekoná, ale pre Alexandra má príbeh predsa len šťastný koniec. Ak sa totiž Zinaida dožije jeho 27. narodenín, muž sa úspešne vyhne vojenčine. A o to mu predsa celý čas išlo.

Autor: Noel
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Manželka celú noc neprišla domov, asi má milenca."
"Prosím vás, to hneď nemôžete myslieť na to najhoršie. Možno ju len prešlo auto."

 
Virtuálny barVitanáboj Vitanáboj
  • 6 cl vodky energy
  • 4 cl multivitamínového džúsu
  • physalis