Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   

Ľudská hlúposť nemá medze, v zoo vyryli do nosorožca svoje mená

5.9.2019 | Úlety

Svet nedávno obleteli naozaj otrasné fotografie zo zoologickej záhrady vo francúzskom meste Royan. Tá dovoľuje návštevníkom dotknúť sa niektorých zvierat, ale zrejme pozabudla na fakt, že ľudská hlúposť a krutosť sú nekonečné. Niektorí návštevníci totiž nechtami vyrýpali svoje mená do kože nosorožca.


Dotknúť sa nosorožca je podľa predstaviteľov zoologickej záhrady zážitok, na aký sa nezabúda. Chceli umožniť návštevníkom, aby ocenili krásu prírody, ale miesto toho sa dvaja z nich rozhodli ukázať len svoju ignoranciu a krutosť. Nechtami vyryli do kože zvieraťa mená Camille a Julien.

Karma? Pytliaci chceli loviť nosorožce, zožrali ich levy

Koža nosorožca je mimoriadne hrubá a zviera si zrejme ani neuvedomilo, že ho niekto škriabe. Ošetrovatelia nápisy kefou rýchlo odstránili, po tomto incidente však zoo uvažuje o nainštalovaní bezpečnostných kamier.


Nosorožce patria k takmer ohrozeným druhom a medzi pytliakmi sú mimoriadne obľúbenou korisťou. Vzhľadom na to, čo sú návštevníci zoo schopní urobiť „zo srandy" sa už asi nečudujete, že pre peniaze sú pytliaci ochotní zájsť oveľa ďalej.

Autor: Liam
Foto: Royan News


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Prečo keď vaša žena alebo prieteľka otehotnie, všetky jej priateľky hladia jej brucho a hovoria "gratulujem" - ale žiadna nepohladí vášho vtáka a nepovie "dobrá práca"???

 
Virtuálny barLetec Letec
  • 5 cl rum
  • 1,5 cl citrónová šťava
  • grenadína
  • šampanské