Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk
   

Konšpiračné teórie o nacistoch: Mohli byť skutočne pravdivé?

4.12.2018 | Úlety

Odlíšiť realitu od fikcie nie je vždy ľahké. Najmä, ak ide o minulosť, ktorú nedokážeme spoľahlivo overiť. Napriek tomu existujú legendy a mýty, ktoré sú tak pritiahnuté za vlasy, že môžeme jednoznačne skonštatovať, že naozaj ide o výplod fantázie.

Existovala superzbraň - Die Glocke?

Jednou z tajných nacistických zbraní mal byť Die Glocke (zvon). Táto „zázračná" zbraň však priebeh druhej svetovej vojny nijako neovplyvnila. Navyše, panujú názory, že v skutočnosti ani neexistovala. „Zvon" s antigravitačným pohonom mal pritom spôsobiť zásadný zvrat v pomere síl na bojiskách. Zbraň s výškou päť metrov a šírkou tri metre údajne obsahovala dva proti sebe rotujúce cylindre s fialovou substanciou na báze ortuti.

Hlavné mesto sveta: Hitlerova Germania bola skutočne megalomanská

Tekutina, tzv. Xerum 525, vydávala silnú radiáciu, pomocou ktorej mal zvon vysielať smrtiace lúče. Die Glocke mal mať ,,smrtiaci" dosah 150 až 200 metrov a spôsobiť ľuďom trýznivú smrť. Lúče údajne dokázali zmraziť krv a vyvolať okamžitý rozklad tkaniva.

Teória árijskej čistej rasy
Heinrich Himmler, veliteľ SS a Gestapa, sa rád zaoberal starými textami, okultizmom a rôznymi filozofiami, z ktorých čerpal údaje o árijskej rase „nadľudí". Veril, že kedysi žili v Atlantíde, prežili jej potopenie a utiekli na sever a Nemci sú ich priamymi potomkami. Túžil vytvoriť nové árijské náboženstvo, ktoré malo nahradiť kresťanstvo. Rovnako veril, že Tibeťania sú potomkami árijcov, preto v roku 1939 vyslal do Tibetu expedíciu.

FAKTY X: Smrtiaca legenda: hľadanie Svätého grálu zabilo aj člena SS

Počas nej SS dôkladne preskúmala miestnu populáciu, vrátane bizarného merania rozmerov hlavy, ktoré malo jeho teóriu potvrdiť. Himmler aplikoval svoju rasovú teóriu a eugeniku do praxe pri tvorbe jednotiek SS. Ich príslušníkov vyberali na základe kritérií vzhľadu, duševných a fyzických testov, pretože stelesňovali nového človeka, bojovníka, správcu, učiteľa a vodcu.

Nemecké lietajúce disky Haunebu
Dnes je ťažké povedať, či existencia lietajúcich nacistických diskov je fáma, alebo realita. Niektoré zdroje uvádzajú, že nacisti naozaj vlastnili lietajúce stroje s antigravitačnými vlastnosťami. Stroje v tvare diskov označovali Haunebu a obsahovali raketové motory na prstenci okolo trupu.

Nacistickí vedci, ktorí prežili druhú svetovú vojnu

Rýchlosť najlepších diskov vraj bola vyššia ako 7000 km/hod. Nemci dokonca zverejnili dva snímky lietajúcich strojov, ktoré na prvý pohľad pripomínajú UFO. V roku 1942, tri roky po prvých skúšobných letoch, vyvinuli Haunebu II. Išlo o trošku väčší stroj s väčším doletom, keďže predošlé sa dokázali vznášať „len" 18-hodín v kuse. Nové stroje zvládli až 55 hodín. Nie je isté, či Haunebu skutočne existovali alebo ide len o legendu. Pravdou je, že nacistickí vedci a inžinieri experimentovali s antigravitačnými systémami, a preto to nie je nemožné.

Tajné nacistické výpravy do Antarktídy
Nacisti sa živo zaujímali o Antarktídu a podnikli na ňu niekoľko expedícií. Podľa oficiálnej verzie chcela Tretia ríša na Antarktíde vybudovať základňu pre veľrybársku flotilu. Skutočným záujmom nacistov však bolo niečo úplne iné. Verili, že vo vnútrozemí kontinentu sú rozsiahle dutiny s priaznivou mikroklímou. Práve v nich vraj ukryli cenné artefakty mimozemšťania a zástupcovia vyspelých civilizácií, ktoré na Antarktíde kedysi žili. Koncom tridsiatych rokov Nemci naozaj objavili tajný vchod k dutinám a údajne pod ľadom vybudovali mestá, v ktorých sa usadili. Autori mýtov tvrdia, že práve pod antarktickým ľadom Nemci skonštruovali lietajúce taniere, ktoré používajú dodnes.

Hitler údajne žil po vojne v Južnej Amerike
V lete 2014 FBI odtajnila dokumenty, ktoré tvrdia, že Adolf Hitler nespáchal samovraždu v Berlíne, ale utiekol do Argentíny. Údajne žil nejaký čas v malej obci v blízkosti Ánd. Následne odišiel do Paraguaja a Kolumbie a po nejakom čase sa usadil v Brazílii. Z roku 1984 dokonca existuje fotografia Hitlera bez typických fúzov v spoločnosti jeho brazílskej milenky Cutingy.

Koniec konšpirácií: Hitler zomrel v Berlíne, analyzovali jeho chrup

Podobné dokumenty zverejnila aj CIA, ktorá má informácie, že Hitler žil v Kolumbii pod menom Schüttelmayer. Dokázať Hitlerovu smrť nebolo nikdy ľahké, pretože telo obhorelo a nedalo sa spoľahlivo identifikovať. Navyše, nikto nebol priamym svedkom jeho samovraždy a výpovede tých, čo ho neskôr našli, si protirečili. Istotu, že Hitler zomrel, dlho nemali ani samotní Sovieti.Autor: Radomír
Foto: Public Domain


Focus Media


Ako dobre poznáte Simpsonovcov?
Otestovalo sa 37924 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ako sa povie policajtova žena po španielsky? Doňa Debilita

 
Virtuálny barClaire Claire
  • 4 cl brandy
  • 1 žĺtok
  • 2 cl cukrového sirupu
  • studená čierna káva
  • mletá káva